Panasonic z najmniejszym i najlżejszym na świecie obiektywem z dużym zoomem

Panasonic z przyjemnością przedstawia obiektyw LUMIX S 28-200mm F4-7.1 MACRO O.I.S. (S-R28200) oparty na standardzie mocowania L-Mount. Zaprojektowany z największą dbałością o każdy szczegół, zarówno pod względem optycznym, jak i mechanicznym, nowy obiektyw LUMIX S 28-200mm jest najmniejszym i najlżejszym* na świecie obiektywem z dużym zoomem. Jego długość całkowita wynosi 93,4 mm, a waga około 413 g. Jest on pierwszym w serii LUMIX S obiektywem z tak szerokim zakresem ogniskowych, a jego kompaktowość i lekkość sprawia, że idealnie pasuje do korpusu aparatu.

Oprócz doskonałej jakości obrazu ze wspaniałym efektem bokeh, obiektyw umożliwia także wykonywanie makrofotografii w skali 1:2 oraz fotografii zbliżeniowej już z odległości zaledwie 3 cm między końcem obiektywu a obiektem. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych, które wynoszą od 28 mm (długość charakterystyczna dla obiektywów szerokokątnych) do 200 mm (długość charakterystyczna dla teleobiektywów), ten pojedynczy obiektyw umożliwia rejestrowanie w wysokiej rozdzielczości różnorodnych scen – od krajobrazów po portrety.

Nowy obiektyw LUMIX S 28-200mm oferuje szybki, precyzyjny i cichy autofokus, podczas gdy jego kompatybilność z systemem pięcioosiowej, podwójnej stabilizacji obrazu (5-axis Dual I.S. 2), kompensuje rozmycia w różnych sytuacjach, umożliwiając twórcom skupienie się na uchwyceniu obiektu. Zapewnia również mikrostopniową regulację przysłony, która zapewnia płynną zmianę ekspozycji, jak również możliwość wyboru między liniowym lub nieliniowym ustawieniem pierścienia ostrości. Te funkcje stały się charakterystycznymi cechami obiektywów z serii LUMIX S.

LUMIX S 28-200mm F4-7.1 MACRO będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia
w sugerowanej cenie detalicznej 999 euro.

Główne Cechy

 1. Doskonała mobilność z najlżejszym i najmniejszym* na świecie obiektywem
  z długim zoomem
 • Elementy optyczne i mechaniczne zaprojektowane z największą dbałością o każdy szczegół, w celu uzyskania mniejszych wymiarów i lżejszej wagi.
 • Długość całkowita wynosząca około 93,4 mm, waga wynosząca około 413g.
 1. Idealne właściwości do uchwycenia każdej sytuacji
 • Minimalna odległość fotografowania wynosząca 0,14m oraz maksymalne powiększenie zdjęcia wynoszące 0,5x umożliwiające robienie zdjęć
  w formacie makro w skali 1:2.**
 • Wysoka rozdzielczość, doskonała jakość fotograficzna oraz zachwycający efekt bokeh na całym obszarze zoomu, od centrum obrazu aż po krawędzie.
 • Długi zoom obejmujący szeroki zakres ogniskowych: od 28 mm (długość charakterystyczna dla obiektywów szerokokątnych) do 200 mm (długość charakterystyczna dla teleobiektywów)
 1. Optymalna obsługa dla produkcji wideo
 • Skuteczne tłumienie focus breathing, czyli zmiany kąta widzenia podczas ruchów pierścienia ostrości. 

  *Stan na dzień 22 lutego 2024 roku. Spośród wymiennych obiektywów kompatybilnych z pełnoklatkowymi aparatami bezlusterkowymi z autofokusem oraz obiektywów o optycznym zbliżeniu wynoszącym 7x lub więcej. Na podstawie badania przeprowadzonego przez Panasonic.

  **Kiedy ogniskowa wynosi 28 mm.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?