REKLAMA

Panasonic ogłasza nowe modele telewizorów Z95A oraz Z93A z wbudowanym Fire TV

Panasonic ogłasza wprowadzenie na rynek dwóch nowych flagowych telewizorów OLED na rok 2024: Z95A (65” i 55”) oraz Z93A (77”).

Dzięki wbudowanej platformie Fire TV, te telewizory rewolucjonizują sposób odkrywania i cieszenia się treściami, oferując spersonalizowany ekran główny, który integruje usługi streamingu, aplikacje, kanały na żywo i dostosowane rekomendacje.

REKLAMA

Najwyższa jakość obrazu i dźwięku leży u podstaw Z95A i Z93A, dzięki zupełnie nowemu układowi scalonemu i jaśniejszemu panelowi. Dolby Vision IQTM Precision zapewnia doskonałe ulepszenia obrazu i jasności, natomiast 360 Soundscape Pro, starannie dostrojone przez firmę Technics, gwarantuje immersyjny dźwięk przestrzenny 3D, uzupełniając tym samym ostateczne wrażenia związane z rozrywką dla zmysłów.

Jeśli chodzi o gry, szybkość i reaktywność mają kluczowe znaczenie – i nowe flagowe telewizory OLED od Panasonic są jednymi z pierwszych na świecie, które oferują odświeżanie z częstotliwością 144 Hz, podnosząc tym samym jakość obrazu podczas intensywnej rozgrywki.

Panasonic Fire TV: Odkrywaj więcej. Doświadczaj więcej.

W świecie nadmiaru treści, Z95A i Z93A wyróżniają się zdolnością do agregacji treści zarówno z usług telewizji nadawczej, jak i ze strumieniowych serwisów. Ta zorientowana na treść strategia, umożliwiona dzięki wbudowanemu Fire TV, oferuje widzom uproszczone doświadczenie w odkrywaniu i konsumowaniu treści.

„W obliczu tak wielu opcji, prawdziwe wyzwanie polega na dokładnym znalezieniu tego, co chcesz obejrzeć. Dlatego nasze nowe zadanie wykracza poza dostarczanie jedynie doskonałego obrazu i dźwięku. Chodzi o uproszczenie procesu odkrywania treści, zapewniając, że nie tylko jest łatwe, ale także przyjemne” – mówi Pan Akira Toyoshima, Prezes i Dyrektor Generalny Panasonic Entertainment & Communication Co., Ltd.

Integracja zapewnia użytkownikom podniesione i uproszczone doświadczenie oraz dostęp do szerokiej gamy najpopularniejszych aplikacji i usług streamingowych. Te telewizory OLED pełnią także rolę nie tylko urządzeń rozrywkowych, ale także centrów zarządzania inteligentnym domem. W pełni kompatybilne z urządzeniami obsługiwanymi przez Alexę, posiadają inteligentny panel sterowania domem, umożliwiający użytkownikom monitorowanie i kontrolowanie swojego połączonego ekosystemu domowego w sposób bezproblemowy. Ponadto Z95A i Z93A są kompatybilne z Apple Home i AirPlay, co oznacza, że użytkownicy mogą kontrolować swój telewizor za pomocą Siri i łatwo przesyłać filmy, muzykę, gry i zdjęcia bezpośrednio ze swojego iPhone’a, iPada lub Maca.

Dzięki obsłudze głosowej na odległość z Alexą dostępnej po raz pierwszy na inteligentnym telewizorze Panasonic, możesz używać swojego głosu, aby łatwo uruchamiać aplikacje, odtwarzać muzykę, wyszukiwać tytuły, kontrolować swój inteligentny dom i wiele więcej – wszystko to z dowolnego miejsca w salonie, bez konieczności sięgania po pilot.

Wreszcie, gdy telewizory Z95A i Z93A nie są używane do oglądania treści, przekształcają się w dynamiczne wyświetlacze. Fire TV Ambient Experience zamienia największy ekran w Twoim domu w piękny, zawsze inteligentny wyświetlacz. Może on zamienić telewizor w domową galerię, wyświetlać osobiste zdjęcia i pokazywać informacje, takie jak kalendarze i przypomnienia za pomocą dostosowanych widżetów Alexy.

Panasonic wprowadził wiele najlepszych funkcji z własnego systemu operacyjnego, takich jak Penta Tuner do zaawansowanego odbioru telewizyjnego. Oprócz sygnału satelitarnego, kablowego i antenowego, Penta Tuner obsługuje odbiór za pośrednictwem Internetu (IPTV) i sieci domowej (TV> IP), co oznacza, że telewizory mogą być umieszczone niezależnie od gniazdka antenowego, a programy mogą być oglądane w każdym pomieszczeniu bez konieczności dodatkowego podłączania telewizora.

Dodatkowo, zarówno Z95A, jak i Z93A są wyposażone w pełny pilot zdalny, zawierający unikalny przycisk „MyApp” firmy Panasonic, który można zaprogramować do bezpośredniego uruchamiania ulubionej aplikacji, kanału, a nawet ulubionego polecenia głosowego.

Podczas gdy aplikacja operatora HbbTV umożliwia dostęp do treści na żywo i na żądanie bez konieczności korzystania z hardware’u czy kart inteligentnych, nagrywanie USB i cofanie do tyłu podczas oglądania na żywo zapewniają wygodne oglądanie, a wykrywanie automatyczne tunera i zaawansowany edytor kanałów dostarczają łatwe doświadczenie konfiguracji.

Zobacz wszystko. Poczuj wszystko.

Nowe telewizory OLED Z95A i Z93A to połączenie zupełnie nowego układu scalonego i jasnego panelu, procesora HCX Pro AI MK II, z panelem Master OLED Ultimate (lub Master OLED Pro Cinema[1]  w przypadku Z93A), wykorzystując precyzję techniczną Panasonic opartą na japońskiej wiedzy i inżynierii, połączoną z umiejętnościami regulacji kolorów Stefana Sonnenfelda. Stefan Sonnenfeld, założyciel i CEO Company 3, jest zaufanym współpracownikiem niektórych z najlepszych twórców filmowych na świecie. Sonnenfeld jest jednym z niewielu czołowych artystów, którzy wyznają moc korekty kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji.

Opisany przez NPR jako „da Vinci filmu”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności jako kolorysta w wielu najbardziej uznanych i popularnych produkcjach ostatniej dekady: Top Gun: Maverick, Narodziny gwiazdy, Wonder Woman, White Lotus HBO, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, 300 i wiele innych. Podobnie jak wielu innych czołowych kolorystów, studiów i firm postprodukcyjnych, używa on ekranów OLED Panasonic jako monitorów referencyjnych o dużym formacie w swojej codziennej pracy.

Telewizor Z95A od Panasonic wykorzystuje moduł Master OLED Ultimate[2] wyposażony w zaawansowany układ mikrosoczewek i wielowarstwową konfigurację zarządzania ciepłem opracowaną przez inżynierów Panasonic. Panel zapewnia niespotykaną jasność dzięki udoskonaleniom w technologii sterowania i zarządzaniu ciepłem.

„W Panasonic zawsze zależało nam na dostarczaniu najbardziej precyzyjnej jakości obrazu. To wynika nie tylko z precyzji technicznej, ale także ze współpracy z najlepszymi kolorystami Hollywood. A dla najbardziej dostosowanego doświadczenia oglądania, wdrożyliśmy sztuczną inteligencję, aby rozpoznawała rodzaj oglądanej treści i dostosowywała zarówno ustawienia obrazu, jak i dźwięku do perfekcji” – mówi pan Akira Toyoshima, Prezes i Dyrektor Generalny Panasonic Entertainment & Communication Co., Ltd.

Nowy procesor HCX Pro AI MK II we wszystkich modelach Z95A i Z93A napędza nowy silnik 4K Remaster, który podnosi klarowność obrazu w streamingu, łącząc sztuczną inteligencję i modele matematyczne dla wyraźnych, naturalnych obrazów oraz doskonałego redukowania zakłóceń w strumieniowaniu. Gradacja została również poprawiona w celu redukcji efektu „bandingu”.

Oba modele obsługują także system Dolby Vision IQTM Precision, system ulepszenia obrazu, który ma na celu ujawnienie dodatkowych detali. Jest to rozwinięcie Dolby Vision IQTM i działa poprzez dostosowanie poziomów światła w każdej części ekranu, aby ujawnić więcej detali, bez zwiększania jasności do momentu, w którym obraz wydaje się spłukany.

Ta technologia współpracuje z wbudowanymi czujnikami światła otoczenia telewizora, aby odczytać, jak jasno jest w salonie, a następnie dostosować obraz na ekranie, aby zapewnić widoczność każdego detalu, nawet w najciemniejszych scenach. Nowy procesor HCX Pro AI MK II umożliwia również obsługę Dolby Vision® z częstotliwością odświeżania do 144Hz.

We współpracy z naszymi partnerami z Hollywood, inżynierowie Technics starannie dostroili nowe ekrany OLED, aby treści były oglądane i słyszane tak, jak zamierzali ich twórcy. Dzięki systemowi 360 Soundscape Pro dostrojonemu przez Technics, z wielokierunkowymi głośnikami i obsługą Dolby Atmos®, zapewniającym immersyjny dźwięk przestrzenny 3D doskonałej responsywności, co jest ogromnym atutem dla graczy poszukujących przewagi konkurencyjnej. Sercem tej innowacji jest nowy procesor HCX Pro AI MK II, uznany za renderowanie barwnych, płynnych i krystalicznie czystych obrazów.

Dzięki temu nowemu procesorowi, Panasonic wprowadza udoskonalony tryb gry „Game Mode Extreme”, wyposażając telewizory w zaawansowane funkcje do gier, sprawiając, że są gotowe na najnowsze konsole i komputery. Warto zauważyć, że włączenie HDMI 2.1 High Frame Rate oraz VRR do 144Hz oznacza większą liczbę klatek na sekundę, co przekłada się na szybszą, płynniejszą rozgrywkę. Kolejnym istotnym ulepszeniem jest udoskonalone Dolby Vision Gaming, teraz również kompatybilne z częstotliwościami klatek do 144Hz. Ta aktualizacja zapewnia ostateczny kontrast i doskonałą jakość obrazu w technologii High Dynamic Range, podnosząc doświadczenie z gier.

Ponadto te telewizory charakteryzują się ultra-niskim opóźnieniem wejściowym, funkcją kluczową dla gier o szybkim tempie, ponieważ zapewnia, że każda akcja kontrolera jest natychmiast odzwierciedlana na ekranie, co daje graczom przewagę nad przeciwnikami.

Nowe telewizory OLED obsługują również tryb True Game, predefiniowany obraz specjalnie dostosowany do poprawy dokładności kolorów, w tym optymalnych ustawień białego balansu i skali szarości. Wynikiem jest doświadczenie gry, które ściśle współgra z wizją deweloperów gier, oferując graczom kinowe i autentyczne wrażenia wizualne.

Oprócz ulepszeń wizualnych, telewizory te posiadają także specjalne tryby dźwiękowe dla gier RPG (Role-Playing Games) i FPS (First-Person Shooter). Tryb RPG tworzy przestrzeń dźwiękową 3D z klarownymi dialogami, istotnymi dla immersyjnej opowieści i strategicznej rozgrywki. Z kolei tryb FPS jest precyzyjnie dostrojony do podkreślenia kluczowych dźwiękowych wskazówek, takich jak kroki, co zapewnia taktyczną przewagę w grach strzelanek.

Dodatkowo, regulacja obrazu HDR z wyłączonym mapowaniem tonów to kolejna godna uwagi funkcja. Pozwala ona na doskonałe dostosowanie gier w technologii HDR bezpośrednio w źródle, a nie na poziomie telewizora. Zapewnia to wysokie poziomy jasności i szczegółową widoczność bez nadmiernego rozjaśniania punktów kulminacyjnych.

Wszystkie ustawienia gier są łatwo dostępne z zaktualizowanego „Game Control Board” na ekranie, co zapewnia panel ustawień gier umożliwiający szybki dostęp do wszystkich ustawień. Możesz także umieścić go na dostosowalnym przycisku „My App” na pilocie zdalnym, aby szybko się do nich dostać.

[1] Z93A only

[2] Z95A only

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo