Czy technologie są szansą dla klimatu? Samsung dołącza do kolejnej edycji Climate Leadership

Firma Samsung potwierdziła uczestnictwo w 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Inicjatywa ta ma na celu budowanie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom klimatycznym. W jej ramach Samsung rozpoczyna nową ścieżkę rozwoju dla startupów, które tworzą rozwiązania na rzecz neutralności klimatycznej i bazujących na nowych technologiach. Nabór do programu o nazwie „Samsung Inkubator dla klimatu” rozpocznie się 15 marca.

„Samsung Inkubator dla klimatu“ to program skierowany do młodych innowatorów, którzy pragną tworzyć lub rozwijać nowoczesne rozwiązanie na rzecz klimatu. Szczególnie mile widziane są projekty, które obejmują szereg obszarów neutralności klimatycznej, takich jak edukacja klimatyczna, która jest pierwszym krokiem do podjęcia działań na rzecz klimatu, przez ochronę bioróżnorodności, gospodarkę o obiegu zamkniętym, zrównoważony łańcuch dostaw, zmniejszenie śladu węglowego, aż po efektywność energetyczną i surowcową. Na szczęście postęp technologiczny pozwala myśleć o tym, w jaki sposób rozwijać pomysły bez większego nacisku na środowisko – dlatego jednym z obszarów, którego mogą dotyczyć projekty, są „nowe technologie i innowacje na rzecz klimatu”. Nie zabrakło także tematów mających na celu zwiększenie świadomości biznesowej, takich jak „zrównoważone finansowanie”, które ma zwrócić uwagę na szereg inwestycji, z którymi często wiąże się transformacja jakiejś firmy, czy „raportowanie niefinansowe”, które z kolei skupia się na wprowadzeniu bardziej efektywnych zmian w zarządzeniu biznesem. Wreszcie, jednym z obszarów ma być także bezpieczeństwo żywnościowe, które ma przeciwdziałać takim zachowaniom, jak marnotrawienie jedzenia czy nadużywanie nawozów sztucznych.

Inkubacja w duchu eko

W ramach kilkumiesięcznej inkubacji przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w bogatej ścieżce szkoleniowej z zakresu biznesu, marketingu oraz neutralności klimatycznej. Cykl zajęć obejmie m.in. takie tematy, jak sustainable business model canvasokreślenie wpływu społecznego i środowiskowego inkubowanego projektu czy związane z metodą Lean Startup – od pomysłu do finansowania rozwiązania. Nie zabraknie także warsztatów z design thinking, tworzenia biznesplanu oraz strategii marketingowej dla startupu. Przedsiębiorcy będą mieli szansę także przeszkolić się z pitchingu i wystąpień publicznych, marketingu – promocji swojej eko-innowacji oraz z kwestii prawnych dotyczących startupów.

Co ważne, najlepsze projekty będą mogły liczyć na dofinansowanie, a łączna pula środków dla startupów wynosi 80 tys. zł.

Kto może przystąpić do programu?

Do programu zapraszane są startupy, które już posiadają pewne rozwiązanie – na wczesnym etapie rozwoju – lub takie, które chcą rozwinąć pro-ekologiczną innowację w ramach własnej organizacji. Przystępując do inkubacji mogą liczyć na pomoc w walidacji, opracowaniu komunikacji wizerunkowej i produktowej oraz pozyskaniu dalszego finansowania na rozwój. Do programu mogą się zgłosić także koła naukowe czy organizacje studenckie, które nie posiadają zarejestrowanej działalności gospodarczej – za to mają inspirujący pomysł na rozwiązanie, które w przyszłości będzie można wdrożyć na rynek i zastosować w realizacji celów osiągania neutralności klimatycznej przez firmy z różnych branż.

Zgłoszenia można nadsyłać do 7 kwietnia, wypełniając formularz dostępny na stronie: https://startupinkubator.pl/dlaklimatu

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?