Epic Games przejmuje firmę twórców Fall Guys

Tonic Games właśnie połączyło się z firmą Epic Games. Do holdingu należy firma Mediatonic, dewelopera Fall Guys. Fall Guys odnotowało ponad 11 milionów pobrań na samym Steamie od czasu premiery w sierpniu 2020 roku.

Obustronnie korzystna umowa daje Epic Games kolejną potencjalną krowę dojną, jednocześnie dając Tonic zasoby i swobodę rozbudowy. To sytuacja win-win. We wtorek Mediatonic otrzymało wiadomość, że jej przebój Fall Guys: Ultimate Knockout został nominowany do pięciu nagród BAFTA. Przypadkowo wiadomość dotarła mniej więcej w tym samym czasie, gdy Epic Games ogłosiło sfinalizowanie umowy na przejęcie firmy macierzystej studia, Tonic Games Group. Przejęcie obejmuje również studio Fortitude Games i wydawcę Irregular Corporation pod parasolem Epic.

Epic twierdzi, że rozgrywka w Fall Guys nie ulegnie zmianie w wyniku fuzji. Jednak w osobnym poście na blogu Mediatonic twierdzi, że chce zaimplementować niektóre elementy z Fortnite i Rocket League do swojego toru przeszkód w stylu battle royale.

Źródło: techspot/twitter

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?