Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip vs Twins Elite – wielkie porównanie słuchawek bezprzewodowych

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip vs Twins Elite – które słuchawki wypadną lepiej w porównaniu?

Na naszym portalu zaprezentowaliśmy Wam jakiś czas temu słuchawki bezprzewodowe marki Fresh 'n Rebel – modele Twins 3 Tip oraz Twins Elite. Zarówno jedne jak i drugie słuchawki mają podobne cechy i funkcje, lecz także w wielu aspektach diametralnie się od siebie różnią. Główną dysproporcją jest cena, jednak czy to oznacza, że tańsze słuchawki wypadają o wiele gorzej niż droższa wersja? Na to pytanie odpowiemy sobie w tym artykule, porównując dwa wyżej wymienione produkty.

Wygląd i budowa słuchawek

Na początku przyjrzymy się wyglądowi oraz budowie słuchawek holenderskiej marki. Na pierwszy rzut oka można dostrzec różnicę w kształcie pomiędzy modelami Twins 3 Tip oraz Twins Elite. Wersja nazwijmy to „elitarna” pozbawiona jest części nachodzącej na małżowinę uszną jak u wersji Tip. W tym przypadku postawiono na kształt „fasolek” co sprawia, że również i etui ładujące posiada inny, dostosowany pod tą cechę kształt. Twins 3 Tip posiada pokrowiec wydłużony lecz węższy, natomiast etui nieco szersze na grubość lecz mniejsze na wysokość znajdziemy u Twins Elite. Co prawda wszystko to kwestia gustu i każdy może mieć inne upodobania, lecz spośród tej dwójki model Elite sprawia wrażenie bardziej kompaktowego i zajmującego mniej miejsca w kieszeni. A skoro o preferencjach mowa, Twins 3 Tip dostępne są aż w 6 wariantach kolorystycznych, o dwa mniej, bo 4 posiadają słuchawki Twins Elite. Jeśli chodzi o wygląd to ocenę pozostawiam Wam – tu by można było się kłócić bez końca.

Bateria i ładowanie

Liczby nie kłamią, więc w aspekcie baterii wyłonić będzie można tylko jednego zwycięzcę. Łączny czas odtwarzania słuchawek Twins 3 wynosi 27 godzin – do 6 godzin na samych słuchawkach bez etui. Ta sama statystyka prezentuje się lepiej w przypadku droższego modelu. U Twins Elite jedno ładowanie pozwala na użytkowanie słuchawek przez 29h, do 9 godzin jeśli nie mamy przy sobie ładującego pokrowca. Oba modele posiadają funkcję ładowania bezprzewodowego poprzez podkładkę ładującą, która nie jest jednak dołączana w zestawie do któregokolwiek z nich. Ładowanie przewodowe etui odbywa się szybciej w przypadku Twins Elite, a dzięki funkcji Quick Charge już 15 minutach podłączenia ich do zasilania umożliwia korzystanie ze słuchawek przez 4 godziny. 

Wyciszanie otoczenia i redukcja szumów

Tu również będziemy mieli bezkonkurencyjną walkę, bowiem model Twins 3 Tip nie posiada funkcji ANC, czyli niemal całkowitego wyciszenia dźwięków otoczenia. Cechuje to porównywany do nich dziś model, w którym funkcja ta działa naprawdę rewelacyjnie, a wyciszenie w słuchawkach pozwala odciąć się od świata zewnętrznego. Hałasy z otoczenia są zredukowane i ledwo słyszalne, dzięki czemu na przykład podczas jazdy autobusem czy pociągiem jesteśmy w stanie rozkoszować się muzyką bez żadnych komplikacji i przeszkód.

Inne funkcje słuchawek

Oba modele posiadają wbudowanego asystenta głosowego, wodoodporność na poziomie IPX4, wykrywacz słuchawek automatycznie zatrzymujący dźwięk po wyciągnięciu z ucha, a także panel dotykowy umożliwiający sterowanie słuchawkami bez potrzeby sięgania po telefon. Oba również posiadają wbudowane mikrofony, które spisują się na znakomitym stopniu podczas rozmów telefonicznych, z zaznaczeniem, że dzięki ANC w wersji Elite dźwięk odbierany i nagrywany jest lepszej jakości. Twins Elite dodatkowo posiada funkcję, która jest rzadko spotykana w słuchawkach bezprzewodowych – Personal Sound. Oprogramowanie dostraja dźwięk tak, abyśmy w zależności od stanu naszego narządu słuchu słyszeli więcej częstotliwości. Dzięki dedykowanej aplikacji po podłączeniu się do słuchawek, jesteśmy w stanie przeprowadzić 3-minutowe badanie naszego słuchu, po którym tworzy się nasz osobisty profil słuchacza. I jest to cecha, która zdecydowanie przeważa szalę wyboru pomiędzy porównywanymi dziś modelami.

Cena i wrażenia z użytkowania

Jednak głównym aspektem na który patrzą kupujący i się również nim kierują podczas wyboru jest cena urządzenia. Tak jak wspomniałem jedne z nich, Twins 3 Tip nie należą do tych najdroższych, bowiem aktualna kwota jaką musimy wyłożyć na ich kupno, to około 280 zł. Tak też portfel nie ucierpi tak bardzo, a my będziemy jak najbardziej usatysfakcjonowani. Model ten radzi sobie naprawdę dobrze i zaspokaja wszystkie potrzeby, które możemy mieć podczas słuchania muzyki czy rozmów telefonicznych. Drugie z nich, Twins Elite, są z kolei o wiele droższe – kosztują obecnie 750 zł.  I można było się spodziewać, że wypadną o wiele lepiej od swojego tańszego poprzednika, dysponując licznymi funkcjami i cechami, które Twins 3 Tip zwyczajnie nie posiadają. Jeśli rośnie cena, rosną również wymagania użytkowników co do słuchawek. Wybór należy do każdego z Was, jednak głównym czynnikiem zależnym w tym przypadku jest budżet. Oba modele jednak na pewno sprawią, że przyjemność ze słuchania muzyki będzie lepsza i na wysokim poziomie.


Zobacz również: Najlepsze telefony w 2023 roku do 2500 zł – RANKING

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?