Gmail i inne aplikacje na Androida ulegają awariom na telefonach: oto prosta poprawka Google

Google twierdzi, że rozwiązano problem, który powodował awarię Gmaila i innych aplikacji na Androida u niektórych osób w poniedziałek. Problem najwyraźniej wynikał z błędu w poprzedniej wersji systemu Android System WebView, składnika systemu, który umożliwia aplikacjom na Androida wyświetlanie treści internetowych.

Aby rozwiązać ten problem, gigant technologiczny powiedział, że ludzie powinni udać się do Google Play, aby zaktualizować system Android System WebView i Google Chrome.

Oto kroki, które przedstawił Google:

1. Przejdź do aplikacji Sklep Play

2. Wyszukaj Android System WebView

3. Wybierz opcję „Aktualizuj”

4. Powtórz te kroki dla przeglądarki Google Chrome

Problemy z Gmailem i innymi aplikacjami na Androida zaczęły pojawiać się w poniedziałek po południu i trwały mniej więcej siedem godzin. Wiele osób zwróciło się do Twittera i Reddita, aby zgłosić problemy z awariami aplikacji na Androida, w tym właściciele telefonów Samsung i Pixel.

Podczas gdy Google naprawiał problem, niektórzy ludzie odkryli, że odinstalowanie błędnej wersji WebView zapewniło tymczasowe rozwiązanie. Konto wsparcia Samsunga na Twitterze nawet sugerowało ludziom podjęcie tego kroku.

Jeśli zastosowałeś to obejście, czekając, aż Google naprawi problem, powinieneś ponownie zainstalować WebView, aby przywrócić pełną funkcjonalność telefonu, a także zaktualizować Chrome.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?