Google Chrome 89 powinien oszczędzać dużo pamięci RAM

Firma Google udostępniła dalsze informacje na temat uaktualnień dostarczanych z Chrome 89, najnowszą wersją swojej popularnej przeglądarki internetowej.

W poście na blogu firma opisuje szereg poprawek zwiększających wydajność, które się różnie w zależności od używanego systemu operacyjnego.

„Zwiększenie wydajności przy jednoczesnym dodawaniu funkcji, funkcjonalności i poprawie bezpieczeństwa wymaga głębokich i ciągłych inwestycji” – napisał Google.

„W tej wersji zagłębiliśmy się w rdzeń Chrome, ulepszając sposób, w jaki alokujemy i usuwamy pamięć, a nawet sposób, w jaki budujemy, pakujemy i uruchamiamy Chrome, aby dzisiejszy Chrome był jeszcze szybszy i wydajniejszy pod względem pamięci”.

Wersje dla systemu Windows i Androida zostały wyposażone w bardziej wydajny alokator pamięci o nazwie PartitionAlloc. Ta zmiana doprowadziła do oszczędności pamięci do 22% w procesie przeglądarki, 8% w rendererze i 3% w GPU w wersji dla systemu Windows. Google twierdzi również, że Chrome jest teraz o 9% bardziej responsywny w systemie Windows.

Źródło: techradar


Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?