Google Chrome przekieruje Cię z niezabezpieczonych witryn

Google pracuje obecnie nad nową funkcją Chrome, która automatycznie przekieruje użytkowników z niezabezpieczonych witryn, które nadal używają protokołu HTTP, na korzyść witryn korzystających z protokołu HTTPS.

Gigant wyszukiwania od dawna jest zwolennikiem korzystania z protokołu HTTPS i już w 2018 roku zaczął oznaczać wszystkie witryny HTTP jako „niezabezpieczone” w swojej przeglądarce. Począwszy od wydania Chrome 86 w zeszłym roku, Google zaczął również ostrzegać użytkowników o niezabezpieczonych formularzach w witrynach HTTPS, aby uniemożliwić użytkownikom wprowadzanie poufnych informacji, takich jak dane bankowe.

Teraz jednak firma planuje dodać „tryb tylko HTTPS” w nadchodzącej wersji Chrome zgodnie z nowym postem na stronie Chromium Gerrit.

Gdy ta funkcja będzie dostępna w Chrome, nowy przełącznik „Zawsze używaj bezpiecznych połączeń” zostanie dodany do ustawień zabezpieczeń przeglądarki pod nagłówkiem „Zaawansowane”. Jeśli ten przełącznik jest włączony, Google „zaktualizuje wszystkie nawigacje do protokołu HTTPS i ostrzeże Cię przed załadowaniem witryn, które go nie obsługują”.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?