REKLAMA

Google Maps wreszcie wprowadza tryb ciemny na Androida

Aplikacja Google Maps w końcu zyskuje prawdziwy tryb ciemny, przynajmniej na Androida. Firma ogłosiła dzisiaj, że  wypuszcza opcję ciemnego motywu, którą testuje w aplikacji od września 2020 roku.

Tryb ciemny, będzie dostępny w menu ustawień aplikacji w sekcji „motyw”. Google ogłosił wprowadzenie trybu ciemnego w ramach serii nowych funkcji na Androida, w tym niektórych aktualizacji Androida Auto. Oprócz niestandardowych tapet Android Auto będzie teraz zawierał również gry. 

REKLAMA

Android Auto otrzyma również funkcję podzielonego ekranu, która umieści Mapy obok elementów sterujących multimediami, podobnie jak to, co Apple zaczęło robić w CarPlay w iOS 13 w 2019 r. (Chociaż ta funkcja będzie dostępna tylko w samochodach z szerszymi wyświetlaczami). Google dodaje również skróty do ekranu uruchamiania Android Auto, które pozwolą na szybki dostęp do pogody lub ustawienie termostatu domowego.

Zobacz również: Sony zapowiada VR nowej generacji na PS5!

Funkcje Android Auto będą dostępne „w najbliższych dniach” na telefonach z systemem Android 6.0 lub nowszym w kompatybilnych samochodach. Tryb ciemny w Google Maps zostanie udostępniony „wkrótce”.

Źródło: theverge / Ilustracja wprowadzenia: techradar

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo