Google planuje duże zmiany w Sklepie Play

W poniedziałek Google ogłosiło zmiany w sposobie obliczania i wyświetlania ocen aplikacji w Sklepie Play, które mogą sprawić, że będą one bardziej przydatne i trafne dla użytkowników i programistów.

Zamiast jednej oceny dla całej aplikacji, która może mieć różne formy i poziomy względnej wartości w zależności od urządzenia, Google planuje podzielić wszystko z konkretnymi ocenami dla kraju, w którym Twoje urządzenie jest zarejestrowane, oraz określonymi ocenami dla formatu urządzenia, którego używasz do przeglądania Sklepu Play.

Zobacz również: OPPO prezentuje serię urządzeń MagVOOC

Jest kilka wyraźnych powodów, dla których ta zmiana może być pomocna. Po pierwsze, nie każda aplikacja oferuje te same funkcje i funkcje wszędzie ze względu na przepisy krajowe i jedno uniwersalne prawo — fragmentację Androida.

Google planuje wprowadzić oceny dla poszczególnych krajów w listopadzie i utworzyć oceny zależne od czynników w 2022 r. (dla tabletów, składanych, Chrome OS, Wear OS lub Android Auto). Firma powiadomi również programistów przed obiema zmianami, jeśli nowa metoda Google obliczania ocen znacząco zmieni ocenę ich aplikacji.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?