Gry mobilne od PlayStation już niedługo?

Sony jest gotowe wprowadzić swoją markę PlayStation na platformy do gier mobilnych w najbliższej przyszłości, potwierdził Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

Dla niektórych nie jest to wielkim zaskoczeniem, ponieważ w zeszłym miesiącu opublikowano ofertę pracy dla nowego szefa działu mobilnego w PlayStation Studios, ale po raz pierwszy usłyszeliśmy, że nowa strategia Sony została potwierdzona przez rzecznika. Komentarze Ryana wydają się mówić, że zobaczymy znacznie więcej gier z PlayStation, które trafią na smartfony jako alternatywne gry mobilne, więc być może pewnego dnia będzie można grać jako Kratos, Nathan Drake lub inni na swoim telefonie.

Zobacz również: Możesz teraz ukryć polubienia na Instagramie i Facebooku

„Urządzenia mobilne to tylko jeden z obszarów, które badamy, aby dotrzeć do milionów graczy poza naszymi platformami. „PlayStation ma ogromny katalog, który można przenieść do gier na smartfony i uzupełnić nasze gry AAA lub gry na żywo. Eksplorujemy rynek telefonów komórkowych dzięki wspaniałym seriom PlayStation, więc prosimy o pozostanie na bieżąco ”.

To ogłoszenie nie potwierdziło w szczególności żadnej serii, ale wydaje się, że Sony będzie podążać za Nintendo na swojej drodze, aby w przyszłości wprowadzić więcej swoich kultowych serii na platformy smartfonów.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?