Huawei FreeBuds 4 – recenzja słuchawek z ANC

Huawei kilka tygodni temu wprowadził do swojej oferty nowy model słuchawek dousznych FreeBuds 4, czyli następcę dość uznanego modelu Freebuds 3, który był przez wielu okrzyknięty najlepszym wyborem w swojej półce cenowej. Co otrzymujemy za cenę 599 zł i czy warto pochylić się nad zakupem? Zapraszam do recenzji.

Opakowanie i design

fot. Dawid Nowak

FreeBuds 4 otrzymujemy w bardzo ładnym i schludnym opakowaniu kartonowym w którym znajdziemy etui ładujące wraz z słuchawkami, instrukcję obsługi oraz kabelek do ładowania (USB-A na USB-C).

Wygląd urządzenia w kolorystyce srebrnej wypada fenomenalnie! Na tle opatrzonej już białej wersji słuchawek oferowanej przez większość producentów, wybijają się z tłumu i zdecydowanie są to jedne z ładniejszych słuchawek dousznych jakie są dostępne na rynku. Design nieomylnie przywodzi na myśl producenta z Cupertino – co raczej na tle konkurencji nikogo już nie dziwi. Sam charakterystyczny „pałąk” nie jest tylko elementem ozdobnym a panelem dotykowym do sterowania urządzeniem. Gesty do obsługi możemy zaprogramować w aplikacji Huawei AI Life.

FreeBuds 4 mogą pochwalić się bardzo niską wagą – 4,1 grama, co przekłada się na bardzo dobry komfort użytkowania, nawet podczas kilkugodzinnego noszenia. Niestety tak niska waga ma swoje minusy – bardzo łatwo zapomnieć o tym, że mamy je założone i chociaż wydaje się to być na korzyść w kontekście codziennej obsługi to w prosty sposób możemy zgubić jedną lub obie słuchawki. Na szczęście Huawei oferuje funkcje „Znajdź moje słuchawki”, którą obsługujemy za pośrednictwem aplikacji Huawei AI Life.

fot. Dawid Nowak

Etui

Etui jest dość kompaktowych rozmiarów i na tle poprzednika jest „cieńsze”, przez co podczas noszenia w kieszeni nie powoduje dyskomfortu. Szkoda jednak, że Huawei nie wykończył obudowy etui w tej samej kolorystyce co same słuchawki, wyglądałoby znacznie lepiej, a tak dostajemy trochę nudny srebrny, matowy plastik z logiem Huawei na czarnym tle. Dzięki dość dobrej baterii zastosowanej w etui, możemy wydłużyć czas pracy słuchawek do 22 godzin bez ANC lub 14 godzin z włączoną redukcją.

fot. Dawid Nowak

Huawei FreeBuds 4 – wrażenia z użytkowania

Zacznijmy od jakości połączeń – te są na bardzo dobrym poziomie, nie zdarzyła mi się sytuacja w której połączenie byłoby w jakimś stopniu przerywane lub zagłuszane. Zasięg słuchawek też jest całkiem przyzwoity, bez problemu możemy oddalić się na kilka metrów od naszego telefonu i nadal słuchać muzyki lub prowadzić rozmowę.

ANC – i tutaj musimy się na chwilę zatrzymać. Jeżeli czytaliście test lub recenzje, z której wynikałoby, że ANC w modelu FreeBuds 4 jest na słabym poziomie a wręcz „niezauważalne” to polecam na samym wstępie wykonać za pośrednictwem aplikacji Huawei AI Life aktualizację oprogramowania słuchawek, która poprawia właśnie efekt redukcji hałasu i tę zmianę czuć natychmiastowo.

Jeżeli chodzi o wrażenia muzyczne to słuchawki FreeBuds 4 pozytywnie mnie zaskoczyły. Dźwięk od niskich do wysokich tonów jest bardzo czysty, niezależnie od poziomu głośności w jakiej aktualnie słuchamy. Na wielki plus należy zaznaczyć bardzo wyraźny i czysty bas, którego zupełnie się nie spodziewałem w tak małym urządzeniu. Dodatkowo w aplikacji możemy skorzystać z 3 dedykowanych trybów korektora EQ – niestety nie mamy możliwości ręcznego regulowania pasm częstotliwości jak to jest w standardowych korektorach graficznych. Produkcje filmowe również potrafią całkiem dobrze wybrzmieć podczas seansu – trzeba jednak pamiętać o czasie pracy na baterii, która z włączonym ANC może nie pozwolić na dokończenie dłuższego filmu lub kolejnego odcinka serialu.

Gesty sterowane z „pałąka” działają bardzo szybko i raczej nie doświadczyłem problemów czy to w przypadku odbierania połączeń czy też zmiany głośności urządzenia.

fot. Dawid Nowak

Czy warto kupić Huawei FreeBuds 4?

Na pewno jest to propozycja koło, której nie można przejść obojętnie. Pod względem komfortu z korzystania czy samej jakości dźwięku to zdecydowanie warto. Nie mniej jednak, jak każdy sprzęt nie jest to urządzenie pozbawione wad czy też elementów, które można poprawić, tak jak na przykład dłuższy czas pracy na baterii samych słuchawek. Na dużą pochwałę zasługuje Huawei za podejście do kwestii aktualizacji – nie często producenci w tego typu urządzeniach dokładają uaktualnienia, które w tak znaczącym stopniu wpływają na odczucia z użytkowania. Aktualnie na stronie producenta trwa promocja i jeszcze przez kilka dni możecie zakupić FreeBuds 4 w niższej cenie i darmową dostawąlink.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?