Instagram Stories dodaje opcję automatycznych napisów

We wtorek Instagram wprowadził aktualizację Stories, która pozwala użytkownikom dodawać napisy do swoich filmów. Nowa naklejka z napisami automatycznie przekształca to, co ktoś mówi w filmie, i zamienia je na tekst, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmiki bez dźwięku.

„Nie zawsze możesz być w miejscu, w którym chcesz, aby Twój dźwięk był włączony, ale nadal chcesz zobaczyć, co publikują Twoi znajomi i twórcy” – podała firma w oświadczeniu.

„Dzięki napisom ludzie mogą teraz wyrażać siebie w bardziej swobodny, ale wciąż znaczący sposób, a ich odbiorcy mogą oglądać i nadal się angażować”.

Zobacz również: Niemiecka fabryka Tesli ruszy dopiero w przyszłym roku!?

W zeszłym roku firma należąca do Facebooka wprowadziła automatyczne napisy do IGTV oparte na sztucznej inteligencji i twierdzi, że ma nadzieję, że napisy będą „bardziej wydajne, integracyjne i łatwiejsze do oglądania i zrozumienia dla wszystkich”.

Coraz więcej firm technologicznych wprowadza funkcje mające na celu rozszerzenie dostępu do ich platform. Na przykład Google uruchomił Transkrypcję na żywo, która oferuje transkrypcje mowy na tekst w czasie rzeczywistym dla osób niesłyszących lub niedosłyszących.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?