LG Vivace V500 – czy pralko-suszarka ma sens?

Każda osoba posiadająca suszarkę na pranie w swoim domu, zmagała się pewnie niejednokrotnie z sytuacją w której ten element wyposażenia chcąc, nie chcąc szpecił nasze wnętrze a z racji mokrego prania nic nie dało się z tym faktem zrobić. Z racji, iż nie każdy posiada mieszkanie/dom pozwalający na umieszczenie w nim obu urządzeń – pralki oraz suszarki – warto zastanowić się nad zakupem urządzenia 2w1.

Czytając opinie w sieci o tego typu sprzętach, można się lekko mówiąc – zniechęcić. Od wysokich rachunków za prąd, aż po pokurczone i zniszczone ubrania. Sęk w tym, że są to w większości opinie o urządzeniach, które swoje lata swojej świetności mają dawno za sobą, a osoby piszące tego typu komentarze, nie miały styczności z nowoczesnymi pralko-suszarkami/suszarkami.

Jak sprawuje się LG Vivace V500 w praktyce?

Od samego początku korzystania z pralko-suszarki bardzo łatwo zapomnieć o standardowej suszarce na ubrania, która obecnie kurzy się w kącie i raczej nie prędko zostanie ponownie użyta.

Samo pranie po wyciągnięciu z bębna możemy dosłownie złożyć i wsadzić do naszej szafy. Opinie o „zniszczonych i pokurczonych” ubraniach w tym wypadku zupełnie nie znajdują zastosowania.

Pralko-suszarka LG Vivace V500 pomieści do 8,5 kg prania oraz do 5 kg jeśli mówimy o funkcji suszenia. Design urządzenia tak samo jak i jego jakość wykonania to najwyższy poziom – w szarym(metalicznym) kolorze idealnie wpasuje się w większość wnętrz, zapewniając, że te nie będzie szpecić naszej łazienki a nawet będzie stanowić jego ładny, nieodłączny element.

Bardzo fajnym elementem jest funkcja pauzy, która pozwala na wstrzymania w dowolnym momencie naszego prania i dorzucenie zabrudzonej odzieży, o której zapomnieliśmy.

Warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych funkcji jakie znajdziemy w modelu V500:

  • Funkcja AI DD™ wykrywa nie tylko ciężar wsadu, ale również miękkość materiału i dobiera dla niego optymalne ruchy piorące – co gwarantuje miękkie i delikatne, ale skuteczne pranie,
  • Technologia LG Steam™ usuwa aż 99,9% alergenów, takich jak roztocza kurzu domowego mogące wywoływać alergie i problemy z oddychaniem,
  • silnik inwerterowy – gwarancja cichej i niezawodnej pracy dzięki 10-letniej gwarancji na silnik.

Wymiary LG V500

Pralko-suszarka od LG pomimo wspomnianej wyżej dość dużej pojemności, wcale nie potrzebuje aż tyle miejsca a jej wymiary to – (GxSxW) [cm]47 x 60 x 85. Dzięki temu, takie urządzenie, będziemy w stanie umieścić w większości łazienek czy też miejscach w domu do tego przeznaczonych.

Aplikacja LG ThinQ

Funkcje smart nie są niczym nowym w dzisiejszych sprzętach AGD, niestety bardzo często są tylko ciekawostką niż praktycznym dodatkiem. W przypadku sprzętu od LG jest nieco inaczej. Po sparowaniu naszej pralko-suszarki z aplikacją LG ThinQ i podłączeniu do lokalnej sieci WiFi otrzymujemy dostęp do naszego urządzenia i za jej pośrednictwem możemy śledzić czas pracy, wyłączyć ją zdalnie czy też pobrać dedykowane cykle prania, których nie ma zaprogramowanych w pralce. Po skończonym cyklu aplikacja wysyła nam dyskretne powiadomienie, że nasze ubrania są gotowe do wyciągnięcia, gdzie w przypadku zwykłych urządzeń takie pranie potrafiło zostać na kilka godzin i czekać, aż sobie o nim przypomnimy. Sama aplikacja i parowanie jest banalnie proste w pełni w języku polskim oraz szczegółowymi instrukcjami krok po kroku jak dodać nasz sprzęt do LG ThinQ. Warto dodać, że możemy do aplikacji dodać więcej urządzeń kompatybilnych, takich jak np. telewizor i za jej pośrednictwem nim sterować.

Czy warto zakupić LG Vivace V500 F2DV5S8S2TE?

Zdecydowanie tak! Jest to urządzenie, które faktycznie potrafi zmienić i korzystnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie w naszym domu. Jeżeli zaś obawiacie się wysokich rachunków za prąd to przy miesięcznym korzystaniu z funkcji suszenia Wasze rachunki nie powinny wzrosnąć o 30-50 zł (zależnie od ilości wykonywanych prań). Biorąc pod uwagę, że oszczędzamy czas na suszenie oraz prasowanie naszych ubrań to jest niewielka cena.

Pralko-suszarkę LG Vivace V500 możecie zakupić tutaj!

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?