LG webOS będzie dostępna w znacznie większej liczbie telewizorów

Jedna z największych zalet telewizorów LG ma przejść do konkurencji po tym, jak firma LG Electronics ogłosiła, że ​​platforma webOS smart TV staje się agnostyczna sprzętowo i jest licencjonowana przez wielu innych producentów telewizorów.

Nie jest to bezprecedensowy ruch, biorąc pod uwagę, że istnieje kilka systemów operacyjnych dla telewizorów, które są używane w różnych markach telewizorów, takich jak Roku OS (używany przez TCL i Hisense), Fire TV (używany przez Toshiba i Insignia) lub Android TV (Sony, Philips , Hisense).

Ale webOS jest z pewnością jedną z najlepszych platform smart TV. Dzieje się tak dzięki eleganckiej poziomej nakładce aplikacji i danych wejściowych, świetnej obsłudze aplikacji i imponującej prędkości, dzięki czemu nawigacja jest łatwa i przyjemna dla oczu (coś, z czego niektóre konkurencyjne platformy mogłyby wyciągnąć lekcję). Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po tym, jak LG zaprezentowało nową szóstą generacje platformy, zatytułowaną webOS 6.0 – która rozszerza ekran główny i zmienia układ aplikacji, aby zmieściła się więcej na ekranie jednocześnie.

Zobacz również: Sony zapowiada VR nowej generacji na PS5!

Pilot Magic Remote został również zaktualizowany, oferując „prostsze sterowanie podczas korzystania z rozpoznawania głosu” i funkcję NFC za jednym dotknięciem, która ułatwia przesyłanie na ekran telewizora. 

Nowy ekran główny webOS 6.0 firmy LG i pilot Magic Remote będą dostępne we wszystkich telewizorach OLED, QNED Mini LED, NanoCell i UHD z 2021 r.

Źródło: theverge / Ilustracja wprowadzenia: daily express

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?