Możesz teraz ukryć polubienia na Instagramie i Facebooku

Po latach testowania na obu platformach, Facebook i Instagram zdecydowały się na możliwość ukrywania liczby polubień, aby umożliwić ludziom wyłączenie ich wyświetlania we wszystkich postach i opcję ukrywania.

Instagram udostępnia tę funkcję po latach testów i presji ekspertów, aby wprowadzili zmiany na swojej platformie. Usługa została uznana za „najbardziej szkodliwą dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia młodych ludzi” w badaniu przeprowadzonym w 2017 r. Przez Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego w Wielkiej Brytanii. Eksperci argumentują, że usunięcie przycisku „Lubię to” lub liczby polubień może pomóc w zmniejszeniu niepokoju i presji społecznej niektórych użytkowników Facebooka i Instagrama.

Będziesz teraz mieć możliwość przełączania opcji ukrywania liczby polubień we wszystkich postach na Twoim kanale zarówno na Instagramie, jak i Facebooku. Oddzielna opcja pozwoli ci ukryć własne lajki dla innych. Możesz również ukryć liczbę polubień na podstawie postów na Instagramie, więc istnieje trochę większa elastyczność, pozwalająca ludziom skupić się na treści postów, a nie na tym, co się liczy. Facebook otrzyma te same kontrolki dla postów w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: theverge 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?