REKLAMA

Neo QLED QN91A, czyli telewizor do filmów, sportu i gier

Telewizor Neo QLED QN91A, który właśnie trafia na sklepowe półki, pozwoli w pełni cieszyć się rozrywką w domowym wydaniu. Filmy, transmisje z wydarzeń sportowych czy wieczorne sesje gamingowe przyniosą jeszcze więcej emocji i realistycznych wrażeń. QN91A to idealny balans pomiędzy jakością obrazu i dźwięku, wzbogacony o technologie i funkcje, dzięki którym korzystanie z tego telewizora to czysta przyjemność.

  • Neo QLED QN91A to telewizor 4K wykorzystujący nową technologię podświetlenia Quantum Mini LED i wydajny Procesor AI Neo Quantum 4K – duet idealny, który dba o najwyższą jakość obrazu.
  • W połączeniu z Mistrzowską Kalibracją to gwarancja optymalnych ustawień już w chwili wyciągnięcia telewizora z pudełka.
  • O kinową jakość brzmienia zadbają nowe technologie i funkcje, a wśród nich Dźwięk Podążający za Obiektem+, Q-Symphony, Aktywny Wzmacniacz Głosu czy Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni.
  • Graczy wspierać będą m.in. nowy Panel Gracza, Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, obsługa AMD FreeSync™ Premium Pro oraz Ultra Szeroki Widok w Grach.
  • Dopełnienie stanowi Neo Slim Design, czyli smukła i minimalistyczna konstrukcja, dzięki której telewizor pozostaje w cieniu, wydobywając na pierwszy plan, to co właśnie oglądasz.

Telewizor Samsung Neo QLED QN91A reprezentuje linię Neo QLED 4K i jest dostępny w czterech wielkościach: 50, 55, 65 i 75 cali. Jest to model kompletny, co oznacza, że z powodzeniem sprawdzi się jako największy domowy ekran, który dostarczy rozrywki całej rodzinie.

REKLAMA

Już w styczniu Samsung zapowiedział, że 2021 to będzie rok technologii Quantum Mini LED, która odpowiada za precyzyjniejsze niż kiedykolwiek sterowanie podświetleniem. Oznacza to więcej wyrazistych szczegółów w każdej scenie, zarówno tej jasnej, jak ciemniejszej. Nie inaczej jest w przypadku QN91A. Jeśli dodamy do tego sztuczną inteligencję z technologią głębokiego uczenia oraz nowy Proces AI Neo Quantum 4K, na ekranie zobaczymy treści w rozdzielczości bliskiej 4K[2], które przeniosą nas w sam środek akcji – filmu, meczu czy gry.

Ekran eksploduje kolorami i miliardem perfekcyjnych odcieni, które są zasługą 100% Natężenia Kolorów (dzięki technologii Quantum Dot). QN91A oferuje także technologię Neo Quantum HDR 2000 (a dla modelu 50″ Neo Quantum HDR 1500), która poprzez zwiększenie kontrastu każdej sceny nadaje głębi kolorom i pozwala cieszyć się jeszcze bardziej szczegółowym obrazem.

Telewizor Neo QLED QN91A został także objęty programem Mistrzowskiej Kalibracji. Oznacza to, że jeszcze na etapie produkcji został dodatkowo przygotowany, skalibrowany przez ekspertów Samsung, aby kolory były idealnie odwzorowane już w chwili pierwszego uruchomienia.

Fani kinowych wrażeń i sportowych emocji szczególnie docenią Ultra Szeroki Kąt Widzenia, dzięki któremu każde miejsce na kanapie będzie równie dobre, a także Powłokę Antyrefleksyjną, która ogranicza odblaski nawet w jasnych pomieszczeniach. Światło odbijające się od telewizora nie popsuje np. popołudniowego meczu.

REKLAMA

Po drugie dźwięk

Neo QLED QN91A zadba o to, aby jakość dźwięku była równie dobra jak obrazu. I tak na przykład tzw. meksykańska fala w opcji przeniesie kibiców prosto na stadion. System odpowiednio rozmieszczonych głośników spotęguje wrażenia dźwięku przestrzennego.

Aktywny Wzmacniacz Głosu to z kolei funkcja, która zadba o komfort oglądania w każdych warunkach, by nieprzewidziane hałasy nie zakłóciły filmowego seansu i najważniejszych dialogów. A z Dźwiękiem Dopasowanym do Przestrzeni widzowie doświadczą doskonałego brzmienia, niezależnie od tego, gdzie ustawiony będzie telewizor. Inteligentna analiza otoczenia zapewni optymalne wrażenia audio.

A w połączeniu z soundbarem Samsung z Q-Serii telewizor QN91A zapewni nowy poziom wrażeń dźwiękowych. Dzięki funkcji Q-Symphony głośniki obu urządzeń zostaną ze sobą zsynchronizowane, aby zoptymalizować możliwości i wzmocnić realizm.

Sport i gra w najlepszym wydaniu

QN91A jako reprezentant serii Neo QLED 4K oprócz świetnych parametrów obrazu i dźwięku, które omówiliśmy powyżej, oferuje szereg dodatkowych funkcji i technologii szczególnie ważnych dla fanów sportu i gry na dużym ekranie.

Funkcję Multi View z pewnością możemy zaliczyć do tej grupy. Łącząc telewizor z telefonem i dzieląc ekran, można korzystać z obu urządzeń, czyli oglądać mecz i jednocześnie śledzić statystyki sportowe, albo w trudnym fragmencie gry skorzystać z tutorialu.

Możliwości w zakresie odwzorowania ruchu to jeden z ważniejszych elementów pod kątem gry czy oglądania sportu. QN91A pozwoli cieszyć się niezwykle płynnym ruchem 120 Hz w 4K, co jest zasługą m.in. Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+. Oznacza to udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć w każdej rozgrywce. Niezależnie od tego, czy akurat jesteś graczem, czy widzem.

W 2021 rok Samsung stawia poprzeczkę jeszcze wyżej także w zakresie rozwiązań wspierających graczy. Jedną z nowości jest Panel Gracza, czyli podręczne menu, które pozwala kontrolować ustawienia ekranu, sterować bezprzewodowymi słuchawkami i innymi parametrami.

Ultra Szeroki Widok w Grach dostępny obecnie tylko we współpracy z komputerem, przenosi na duży ekran wrażenia zarezerwowane dotychczas dla monitorów gamingowych. Dzięki proporcjom obrazu 21:9 i 32:9 można będzie zobaczyć jeszcze więcej.

Z kolei Funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynność animacji. Rozwiązanie to, łączące obsługę HDR z dotychczasową technologią FreeSync, umożliwia bardziej płynną grę w doskonałej jakości 4K z odświeżaniem na poziomie 120 Hz poprzez złącze HDMI 2.1.

Źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo