F1: Podsumowanie przedsezonowych testów w Bahrajnie!

Już za tydzień będziemy świadkami rozpoczęcia sezonu 2022 w F1. To ostatni moment by poprawić swoje bolidy. Każdy kierowca, każdy kibic, każdy fan motorsportu nie może doczekać się zgaśnięcia świateł w pierwszym Grand Prix tego roku. Lecz najpierw przyjrzyjmy się, co się działo u faworytów do zwycięstwa przez ostatnie 3 dni na torze w Bahrajnie.

Problemy Mercedesa

„W tej chwili nie sądzę, że będziemy rywalizować o zwycięstwa. Oczywiście w przyszłym tygodniu znacznie lepiej pokażemy nasze tempo, ale myślę, że ludzie być może się zaskoczą. Ludzie ciągle mówią o tym, że mówimy o sobie, ale w tym roku jest trochę inaczej. W tej chwili nie jesteśmy najszybsi. Myślę, że Ferrari wygląda na najszybsze, być może Red Bull, a potem może my lub McLaren, nie wiem. Ale obecnie nie jesteśmy na szczycie” – powiedział w wywiadzie siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton, kierowca broniącego tytułu mistrza konstruktorów Mercedesa

Całkowita liczba okrążeń – 384
Najszybsze okrążenie – 1m 32.759s (Russell)

Zespół ma tydzień na dopracowanie bolidu przed pierwszym wyścigiem. Czy rzeczywiście znajdą swoje tempo?

Powrót Ferrari na szczyt?

Ferrari było tematem rozmów w trakcie testów w Bahrajnie. Obaj kierowcy radzili sobie rewelacyjnie na torze. Cały padok się zgadzał, że są szybcy i nie wydają się mieć żadnych problemów. Mogli zostać pokonani przez Red Bulla pod koniec dnia 3, ale mimo to Scuderia wygląda na dobrze przygotowaną do nowego sezonu. 

„Pracujemy dobrze i za każdym razem, gdy znajdowaliśmy się w trudnym miejscu, udało nam się pracować i wyjść, więc na razie jest to pozytywne” – powiedział Leclerc.

Całkowita liczba okrążeń – 349
Najszybsze okrążenie – 1m 32.415s (Leclerc)

Stabilny RedBull

Red Bull spokojnie, ale pewnie kontynuował swój program. Pojawiło się wiele ulepszeń, w tym inny projekt boczny. I cokolwiek mechanicy zrobili – zadziałało. Max Verstappen był najszybszy pod światłami trzeciego dnia. 

„W tej chwili nikt nie daje pełnych ziaren w specyfikacji kwalifikacyjnej” – zapewnił i tym samym ostrzegł rywali Max Verstappen, aktualny mistrz świata. 

Całkowita liczba okrążeń – 319
Najszybsze okrążenie – 1m 31.720s (Verstappen)

Co z McLaren’em?

Już pierwszego dnia sprawy zaczęły nabierać ciemnych kolorów dla McLarena. Po pierwsze, Daniel Ricciardo nie był w stanie prowadzić samochodu po złym samopoczuciu, później zdiagnozowano u niego Covida, co oznaczało, że przegapił wszystkie trzy dni. Następnie Lando Norris napotkał problemy z hamowaniem, a przegrzanie wyglądało na problem dla zespołu. Nie można było tego w pełni naprawić i kosztowało mnóstwo czasu. „Mniej niż idealne” – powiedział brytyjski kierowca. Czy uda im się rozwiązać problem przed pierwszym wyścigiem? No i czy Daniel Riccardo będzie mógł wsiąść za kierownicę bolidu?

Całkowita liczba okrążeń – 199
Najszybsze okrążenie– 1m 33.191s (Norris)

Żeby zobaczyć jak naprawdę radzą sobie bolidy musimy poczekać jeszcze tydzień. GP Bahrajnu odbędzie się 20 marca.

Zobacz również: F1 : Kevin Magnussen znowu kierowcą dryżyny Hass!

Źródło: formula1.com / Ilustracja wprowadzenia: Twitter @BAH_Int_Circuit

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?