Animowanie futurystycznych modeli przy użyciu kart GeForce RTX

NVIDIA przedstawia australijskiego artystę 3D, Kosei Wano, który prezentuje swój kreatywny system pracy w aplikacjach Blender oraz DaVinci Resolve od Blackmagic Design. Jego pasjonująca animacja Moon Hawk powstała przy użyciu karty graficznej GeForce RTX.

Inspiracją do powstania filmu Moon Hawk było latanie, którym twórca jest zafascynowany. Podjął się wyzwania przekształcenia tradycyjnego myśliwca napędzanego paliwem w samolot elektryczny. W trakcie swojego procesu twórczego użył karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti, akcelerującej wykorzystujący ray tracing silnik OptiX w Blender Cycles, który umożliwia interaktywne i fotorealistyczne modelowanie w rzutni aplikacji. Z łatwością stworzył również węzły geometryczne, aby łączyć materiały, które nie występują w naturze. Wszystkie zmiany wykonywał na bieżąco, bez martwienia się o zaburzenie swojego przepływu pracy.

Wano zaimportował gotowe pliki z aplikacji Blender do DaVinci Resolve, gdzie dokonał edycji wideo, korekcji kolorów oraz ustawił zakres tonalny. Dzięki wsparciu karty graficznej wykończenie jego dzieła odbyło się w rekordowo krótkim czasie.

Artyści tacy jak Wano ciągle rozwijają swój warsztat i uczą się nowych technik. Fotogrametria jest jedną z nich. Jest to dziedzina, która łączy sztukę i naukę, aby tworzyć modele 3D z fotografii. Pasją do tej techniki podzieliła się również Anna Natter, która eksperymentuje w Adobe Substance 3D Sampler.

Dokładną analizę metodyki pracy Kosei Wano można znaleźć na kanale NVIDIA Studio na YouTube. Dostępna jest tam playlista Projektowanie i modelowanie statku Sci-Fi w Blenderze z Wanoco4D, która podzielona jest na konkretne etapy: ModelowanieMateriałyWęzły geometryczne i efekt piorunaAnimowanie oraz Światło i renderowanie. Filmy dostępne są w języku angielskim.

Na profilu ArtStation znajduje się portfolio artysty, gdzie zobaczyć możemy jego imponujące dzieła. Warto tam zajrzeć w poszukiwaniu inspiracji.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?