Karty graficzne GeForce RTX z serii 40 SUPER dostępne poniżej ceny rekomendowanej

Na rynku pojawiły się nowe i usprawnione karty graficzne GeForce RTX 4070 SUPER oraz GeForce RTX 4070 Ti SUPER. Karty znacząco zwiększają swoja wydajność nie tylko w klasycznym renderingu, ale również w ray tracingu i zastosowaniach AI.

Rekomendowane ceny kart to odpowiednio 2 999 zł i 3 999zł. Natomiast już po premierze możemy wyposażyć się w wybrane modele poniżej tej ceny:

Konstrukcje firmy Gainward zostały wycenione w ten sposób ze względu na swój minimalistyczny design, skupiony na wydajności. Karty pozbawione nadmiernego oświetlenia i zbędnych dodatków oferują wydajność na poziomie droższych modeli w niższej cenie. Wśród nich znajdziemy nawet model OC, czyli taki, który został podkręcony fabrycznie.

Karta graficzna 4070 Ti SUPER została zaprojektowana z myślą o graniu w rozdzielczości 1440p.  Oferuje ona więcej rdzeni oraz większy bufor ramki o pojemności 16 GB oraz 256-bitową magistralę pamięci. Ulepszenia te przyczyniają się do znacznego wzrostu przepustowości pamięci, osiągając 672 GB/s. RTX 4070 Ti SUPER jest 1,6x szybszy niż RTX 3070 Ti i nawet 2,5x szybszy z włączoną techniką DLSS 3 w wymagających graficznie grach.

Natomiast pierwsze recenzje chwalą kartę GeForce RTX 4070 SUPER za zauważalnie wyższą wydajność w porównaniu do bazowego modelu, zwykle o 10-16% w rozdzielczościach FullHD i 1440p. Model posiada 20% więcej rdzeni CUDA w porównaniu do GeForce RTX 4070 i jest szybsza niż RTX 3090, ale przy znacznie mniejszym poborze mocy. To zdecydowanie dobry czas dla graczy i twórców cyfrowych.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?