Firma Huawei przechodzi na hodowlę świń!

Huawei z powodu wielu sankcji na swoje smartfony, zmienia specjalizację na technologię dla hodowców trzody chlewnej.

Chińskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne został odcięte od amerykańskich dostawców komponentów do swoich urządzeń, zaraz po tym jak prezydent Donald Trump i jego administracja zaklasyfikowały obecność firmy na amerykańskim rynku jako zagrożenie dla bezpieczeństwa USA. Były prezydent Stanów Zjednoczonych, razem ze swoimi ludźmi, a także rzeszą innych osób uważał, iż firma Huawei może udostępniać dane swoich klientów Chińskiemu rządowi. Firma wielokrotnie zaprzeczała tym przypuszczeniom.

W rezultacie przyjętej tezy działania firmy musiały zostać ograniczone do produkcji urządzeń wykorzystujących technologię 4G, ponieważ USA zabroniło importu komponentów do modeli urządzeń 5G. W ostatnim kwartale 2020 roku sprzedaż smartfonów firmy zmalała o 42%, gdyż przedsiębiorstwo zmagało się z ograniczoną ilością mikroczipów. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych Huawei został wyłączony z rozwoju sieci 5G. Z tych samych powodów co USA wiele państw, w tym również Wielka Brytania, ograniczyło możliwości chińskiego producenta.

Raporty zasugerowały, iż firma zredukuje swoją produkcję smartfonów w tym roku nawet o 60 procent. Nie jest to jednak w pełni potwierdzona informacja.

Powodem zamieszania nie są żadne problemy z jakością, ani doświadczeniami towarzyszącymi użytkowaniu produktów firmy Huawei. Nie jest ta sytuacja sprawiedliwa dla przedsiębiorstwa, ponieważ słaba sprzedaż wynika wyłącznie z położenia producenta pomiędzy napięciami geopolitycznymi. – powiedział przedstawiciel firmy Huawei.

Tak więc, przedsiębiorstwo postanowiło poszukać nowego źródła zarobków, przenosząc się do usług chmur obliczeniowych, inteligentnych pojazdów (w tym samochodów) i elektroniki do noszenia.

Firma rozważa również kilka bardziej konwencjonalnych branży. China posiadają najbardziej rozwinięty przemysł hodowli trzody chlewnej i są domem dla połowy żyjących na świecie świń. Technologia pomaga zmodernizować ich hodowle wykorzystując sztuczną inteligencję do wykrywania chorób i śledzenia zwierząt. Technika wykrywania twarzy pozwala na indywidualne identyfikowanie podopiecznych hodowli, kiedy inne urządzenia monitorują ich wagę, dietę i ruchy.

Zobacz również: Świnie potrafią grać w gry wideo!

fot. Mark Chan on Unsplash

W zeszłym miesiącu Huawei został skrytykowany za system, który wykorzystywał technologię wykrywania twarzy, do identyfikacji Ujgurów, pośród zdjęć przechodniów. Wymieniona grupa etniczna należy do grona najbardziej prześladowanych w Chińskiej Republice Ludowej. Tego typu przykłady powodują, iż duża część krajów uważa firmę Huawei za marionetkę Chińskiego rządu.

Inne Chińskie przedsiębiorstwa technologiczne, w tym JD.com (platforma zakupów online) i Alibaba (właściciel AliExpress), już od jakiegoś czasu współpracują z branżą trzody chlewnej, aby wprowadzić do niej nowe technologie.

Branża trzody chlewnej jest kolejnym przykładem tego jak bardzo chcemy zrewitalizować niektóre tradycyjne gałęzie gospodarcze z wykorzystaniem nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Dążymy do stworzenia większej wartości branży w erze 5G. – dodał przedstawiciel Huaweia.

Na początku lutego założyciel Huaweia i jego dyrektor generalny Ren Zhengfei zapowiedział również powstanie laboratorium innowacji górniczych w jednej z chińskich prowincji.

Mężczyzna chce rozwinąć technologie w przemyśle górniczym, które doprowadzą do zmniejszenia ilości pracowników, większego bezpieczeństwa i wyższej wydajności i pozwolą górnikom nosić garnitury i krawaty w pracy.

Podczas spotkania okrągłego stołu, założyciel Huaweia powiedział, iż firma rozszerzy się również o produkty konsumenckie takie jak telewizory, komputery i tablety.

My i tak przeżyjemy, nawet bez sprzedaży telefonów. – dodał Ren Zhengfei.

Mężczyzna zaznaczył również, że bardzo mało prawdopodobnym jest to, iż USA usunie w przyszłości firmę Huawie ze swojej czarnej listy, która zabrania amerykańskim firmom współpracy z chińskim przedsiębiorstwem.


Źródło: bbc.com / Ilustracja wprowadzenia:  Forest Simon on Unsplash

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?