Nowość od marki HAMA dla wymagających – kabel USB-C 4.0 240 W Gen 3. Potrafi przesyłać dane z prędkością do 40 Gbit/s

Producent uzupełnił właśnie swoją ofertę kabli USB-C do USB-C o propozycję najnowocześniejszego standardu transferu danych. Obsługuje on nawet kinową rozdzielczość 8K i technologię Power Delivery 3.1 o mocy do 240 W. Przewody tego rodzaju wytyczają nową drogę w konektyce, umożliwiając niesamowicie szybkie ładowanie różnych sprzętów.

Marka, specjalizująca się w różnych elektronicznych akcesoriach mobilnych, wprowadziła do portfolio metrowej długości czarny kabel z wygodną obustronną wtyczką USB typu C na obu końcówkach. Został opracowany w bazującym na protokole Thunderbolt 3 najnowszym standardzie USB 4.0 Można nim połączyć komputer lub laptop z szerokim zakresem urządzeń, np. z monitorem, tabletem, drukarką, zewnętrznym twardym dyskiem, głośnikiem, kontrolerem gamingowym, słuchawkami czy czytnikiem eBooków.

Zacznijmy od tego, że kabel Hama USB-C 4.0 Gen 3 obsługuje technologię Power Delivery (PD) 3.1 Extended Power Range (EPR) o mocy do 240 W. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne ładowanie oraz zasilanie urządzeń mobilnych. Zapewnia przesyłanie sygnału wideo i audio w wysokiej jakości, wspierając rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli). Tak samo gwarantuje sprawne przesyłanie danych między różnymi sprzętami, pozwalając na osiągnięcie prędkości nawet do imponującego wyniku 40 Gbit/s. W połączeniu z wydajną ładowarką z PD i Qualcomm Quick Charge o sporej mocy taki przewód otwiera przed nami nowe możliwości superszybkiego zasilania energią urządzeń mobilnych.

Warto podkreślić, że prezentowany przewód może również pełnić funkcję kabla monitorowego USB-C. Potrafi przesyłać wysokiej jakości sygnał wideo do monitora lub innego wyświetlacza z portem USB-C. W efekcie otrzymujemy filmy, prezentacje i inne treści w pełnej kolorystyce i z doskonałą ostrością obrazu.

Kabel został starannie zaprojektowany z wykorzystaniem osłony, wykonanej z wytrzymałego materiału PVC. Zapomnijmy więc o ryzyku jego łatwego uszkodzenia czy złamania. Jest też podwójnie ekranowanyWewnętrzne przewody wykonane z miedzi w praktyce oznaczają szybki, stabilny transfer danych i efektywne zasilanie urządzeń ze zminimalizowanymi zakłóceniami.

Kabel Hama USB-C – USB-C 4.0 240 W Gen 3 znajduje się już w sprzedaży w oficjalnej cenie detalicznej 139 zł.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

TomIk pisze:

Całkiem fajny kabelek. Nowy standard jest ciekawą opcją. Ma niezłe parametry. Tylko to jeszcze przyszłość, jak pojawi się odpowiednia gama sprzętów pod to. Ale jakby co, to Hama ma już kabelek. Podoba mi się ta moc ładowania. Już widzę lapka co tyle wymaga.

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?