Tworzenie filmów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji pozwala zaoszczędzić ponad 100 godzin pracy

W tym tygodniu możliwości platformy NVIDIA Studio przybliżyła utalentowana montażystka i filmowiec, Sara Dietschy. Zaprezentowała organizację swojej pracy wykorzystującą sztuczną inteligencję i podzieliła się swoimi doświadczeniami z technikami NVIDIA Studio, które pozwoliły jej zaoszczędzić ponad 100 godzin żmudnej pracy, aby w pełni skupić się na samym montażu.

Sara wykorzystuje praktyczne zastosowania narzędzi opartych na SI korzystając z laptopów Studio i platformy stacjonarnej napędzanej przez karty graficzne GeForce RTX serii 40. Dzięki temu jest w stanie z łatwością poradzić sobie z rutynowymi zadaniami, które często czynią nieliniowy montaż monotonnym. Wykorzystując takie narzędzia jak AI Relighting, Video Text Editing oraz podobne, która są dostępne w oprogramowaniu Davinci Resolve, oszczędza cenny czas przy każdym projekcie. W jednym z nich udało jej się wyeksportować ponad godzinny podcast w rozdzielczości 4K w niecałe 14 minut.

Sara opowiedziała o tym jak wykorzystuje sztuczną inteligencję, o tym jak technologia może uprościć procesy twórcze artystów i jak platforma NVIDIA Studio wpłynęła na rozkwit jej kreatywności oraz usprawnienie pracy z montażem wideo. Na jej kanale na YouTube, który zgromadził ponad 900 000 subskrybentów, można obejrzeć wiele ciekawych spostrzeżeń na temat technologii i kreatywności. Wśród nich znajdziemy film 5 narzędzi SI, które zaoszczędziły mi ponad 100 godzin. Przy tworzeniu materiału korzystała z laptopa ASUS Zenbook Pro 14 OLED Studio.

Więcej informacji na temat narzędzi wspieranych przez sztuczną inteligencję oraz procesów twórczych Sary można znaleźć w najnowszym wpisie na blogu NVIDIA Studio.

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?