Newline: Jak wykorzystać monitor interaktywny w biurze?

Monitory interaktywne powinny przede wszystkim być proste w obsłudze, a jednocześnie zaspokajać wszystkie potrzeby w zakresie współpracy i komunikacji. Mogą służyć do wideokonferencji, do kooperacji na odległość i dzielenia się materiałami wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dokumentami w wersji elektronicznej.

To, czego powinniśmy wymagać od biznesowego monitora interaktywnego to obsługa gestów Windows. Gwarantuje to wydajną pracę z pakietem Microsoft Office i innymi programami środowiska Windows10. Mamy też prawo oczekiwać funkcji, które korzystnie wpłyną na naszą efektywność i pomogą zaoszczędzić czas.

Rozpoznawanie gestów

REKLAMA

Dzięki temu, że monitor rozpoznaje gesty Windows możemy nanosić notatki na dokumentach i w razie potrzeby je wymazywać. Możemy również powiększać, pomniejszać i przesuwać obiekty gestami dobrze znanymi z obsługi smartfona. Bez trudu możemy dostosować wielkość widoku zapewniając dobrą czytelność dla każdego z uczestników spotkania. Pracując z PowerPoint, korzystając z dokumentu Word czy arkusza kalkulacyjnego Excel możemy wspólnie pracować, a następnie udostępnić efekty pracy wszystkim zainteresowanym.

Udostępnianie plików

Plik możemy wysłać w formacie *pdf albo jako materiał do dalszej edycji. Ten drugi wariant jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ dzięki temu wszyscy skupiają się na pracy, nikt nie musi notować i niczego nie trzeba przepisywać. Po zakończonym spotkaniu do wszystkich trafia taki sam dokument z notatkami do dalszej edycji. W załączniku e-maila otrzymujemy plik w rzeczywistym formacie – Word, Excel czy PowerPoint. Nie jest to zrzut ekranu tylko plik do edycji.

REKLAMA

Microsoft Whiteboard

Wszyscy znamy filpcharty, ale nie wszyscy mogą się pochwalić znajomością Microsoft Whiteboard. Narzędzie to daje dostęp do nieograniczonej przestrzeni do edycji, a dzięki rozpoznawaniu gestów staje się potężnym narzędziem do kreatywnej współpracy. Pisanie i wymazywanie, powiększanie i pomniejszanie to gesty wykonywane intuicyjnie. Nie trzeba się ograniczać do powierzchni kartki – jak na flipcharcie, nawet elektronicznym.  Dowolnie możemy przesuwać i korzystać z tak dużej powierzchni jakiej potrzebujemy. Kreatywna praca, która łączy ludzi z różnych lokalizacji  staje się jeszcze bardziej efektywna i wygodna.

Wideokonferencja

Cyfrowe spotkania stały się codziennością wielu firm. To ważne, aby można było korzystać z dowolnego systemu do wideokonferencji. Monitor interaktywny znakomicie sprawdza się w tym zastosowaniu, ponieważ duży ekran sprzyja efektywnym spotkaniom wielu osób. Udostępniając ekran można nanosić komentarze i edytować dokument, co widać na monitorze, a także na urządzeniach uczestników.

Bezprzewodowa prezentacja

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość bezprzewodowej prezentacji. Taką funkcjonalność daje aplikacja Newline CAST – oferowana z monitorami Newline. Pozwala ona  na bezpieczne przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Co ważne, nie muszą one korzystać z tej samej sieci WiFi, ani być podłączone do systemu wideokonferencyjnego. Dzięki Newline Cast można jednocześnie widzieć na monitorze treści udostępnione z czterech różnych urządzeń.

Newline MIRA

Monitory interaktywne Newline MIRA stanowią kompletne narzędzia do wideokonferencji. Mogą być opcjonalnie wzbogacone o Soundbary z wbudowanymi kamerami 4K.  W cenie urządzeń otrzymujemy zestawy rozwiązań: Newline CAST, Newline Broadcast, Newline Launch Control.

Monitory interaktywne Newline wyróżnia zastosowanie technologii Optical Bonding polegającej na wyeliminowaniu pustej przestrzeni pomiędzy panelem LCD, a szybą ochronną. Następuje to poprzez sklejenie tych elementów na całej powierzchni.  Ma to ogromne znaczenie dla użytkowników. Wśród monitorów interaktywnych te urządzenia wyświetlają najwyższej jakości obraz. Newline wspiera technologię Wide Color Gamut – dzięki temu monitor jest w stanie wyświetlić blisko 60% barw widzianych przez ludzkie oko. W efekcie kolory są żywe i odpowiednio nasycone, a przejścia tonalne gładkie i realistyczne. Mamy tutaj też rzeczywisty maksymalny kąt widzenia – 178°. Oznacza to, że każdy bez względu na zajmowane miejsce w sali dobrze widzi to, co jest wyświetlane na monitorze.

Standardowo urządzenia są wyposażone w filtr niebieskiego światła w postaci oprogramowania, które w widoczny sposób zmienia kolorystykę obrazu. W przypadku monitorów interaktywnych Newline jest inaczej.  Oferują one  podwójną ochronę oczu, dzięki dodatkowej, sprzętowej redukcji niebieskiego światła. Nie ma to wpływu na jakość wyświetlanego obrazu.

Monitory interaktywne Newline Mira oferują również funkcję dynamicznego USB dzięki czemu zachowują się jak hub USB. Podłączone do nich akcesoria są automatycznie udostępniane każdemu z urządzeń źródłowych. Dotyczy to również wbudowanych w monitor kamer i mikrofonów.

Monitory Newline MIRA są dostępne w rozmiarach, 65″, 75″ i 86″. Każdy z nich jest wyposażony w slot na komputer OPS i gotowy do podłączenia opcjonalnego Soundbara z kamerą 4K.

Źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wejdź do świata filmów i seriali na:

Movies Room logo