REKLAMA

Nowa listwa zasilająca Hama WLAN. Steruj wygodnie sprzętem elektronicznym z kanapy i oszczędzaj na prądzie

Marka mocno rozbudowuje swoją ofertę produktów z dziedziny smart home, czego najlepszym przykładem jest listwa zasilająca z czterema gniazdami i czterema wejściami USB-A. Dzięki obsłudze asystentów głosowych stanowi świetny dodatek chociażby do soundbara, konsoli, oczyszczacza powietrza albo oświetlenia pokoju. Urządzenie można połączyć z siecią WLAN i włączać lub wyłączać podpięty do niego sprzęt zdalnie.

Listwa białego koloru zajmuje niewiele miejsca, bo jej wymiary wynoszą 35 x 7 x 4,3 cm z dodawanym kablem o długości 1,7 m. Jest dostępna w białym kolorze i nie powinna zwracać na siebie uwagi, leżąc na stoliku RTV albo gdzieś w rogu salonu czy sypialni. Znajdziemy w niej cztery gniazda i cztery złącza USB typu A.

REKLAMA

Zacznijmy od najwyraźniejszej zalety, gdyż za jej pomocą można dowolnie sterować aż czterema podpiętymi do niej urządzeniami elektrycznymi naraz w jednym miejscu lub niezależnie od siebie, np. oświetleniem kina domowego, sypialni czy salonu. I to wszystko zdalnie, dzięki aplikacji Hama Smart Home. W ten sposób możemy włączać lub wyłączać urządzenia w określonych godzinach lub tworzyć grupy z urządzeniami zintegrowanymi w sieci WLAN.

REKLAMA

To doskonałe rozwiązanie dla domowego ekosystemu rozrywkowego, pozwalające np. na włączenie telewizora i urządzenia Fire TV stick razem, przy jednoczesnym pozostawieniu wyłączonego takiego sprzętu jak odtwarzacz Blu-Ray czy konsola do gier. Prosta instalacja we własnej sieci WiFi- nie wymaga huba. Dla wygody użytkownika producent pomyślał o współpracy urządzenia z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant (możliwość komfortowego przełączania głosowego pomiędzy urządzeniami do niej podłączonymi), a także systemami operacyjnymi iOS oraz Android, aplikacjami Siri Shortcuts i Home Connect Plus.

Co więcej, listwa pozwala na oszczędzanie na rachunkach za energię dzięki ukierunkowanemu sterowaniu odbiornikami elektrycznymi – także poza domem, jeśli właśnie przypomnieliśmy sobie, że zapomnieliśmy wyłączyć jakiś sprzęt. Dzięki powiadomieniom push lub aplikacji będziemy zawsze na bieżąco informowani o aktualnym stanie urządzeń.

Nie brak tu ochrony przed przeciążeniem. Jeśli akurat do listwy podłączone są urządzenia, których łączne natężenie prądu przekracza wartość 10 A, automatycznie zostanie wyłączona, aby chronić sprzęt przed uszkodzeniem.

listwie Hama WLAN znajdziemy też cztery porty ładowania USB-A. Tak oto możemy podpiąć pod nią i naładować smartfon czy tablet.

Listwa świetnie nadaje się do inteligentnej modernizacji mieszkania lub domu, ale także do wspierania osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jej sugerowana cena detaliczna został ustalona na poziomie 199 zł . Tę nowość produktową objęto dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji znajdziemy na oficjalnym serwisie producenta https://hamamobile.pl/.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo