Nowe Nintendo Switch 2021 – kiedy premiera?

Według raportu Bloomberga, Nintendo może wydać swoją nową wersję Switcha we wrześniu lub październiku. Produkcja ma ruszyć podobno już w lipcu, a Bloomberg twierdzi, że system może zostać ogłoszony przed targami E3, które w formie wirtualnej rozpoczną się 12 czerwca.

Jak zauważa Bloomberg, ogłoszenie przed E3 pozwoliłoby zewnętrznym wydawcom, a także samemu Nintendo, pokazać swoje gry działające na nowym sprzęcie. Mówi się, że ta wersja Switcha wykorzystuje mocniejszy procesor od Nvidii, który współpracuje z technologią DLSS, umożliwiając wyjście 4K do telewizora. Podobno ma również 7-calowy wyświetlacz OLED pochodzący od Samsunga.

fot. nieoficjalny wygląd nowej konsoli

Zobacz również: Acer prezentuje nowe monitory gamingowe z serii Predator

Bloomberg twierdzi, że dostawcy Nintendo są „pewni” swojej zdolności do realizacji zamówień, mimo że na świecie występuje niedobór chipów i innych komponentów. „Linie produkcyjne są lepiej przygotowane na potencjalne wstrząsy komponentów, a części używane przez Nintendo podlegają mniejszej konkurencji niż te w mocniejszych konsolach rywali” – czytamy w raporcie, choć nadal ostrzega, że ​​„zdolność firmy do zaspokojenie popytu konsumentów nie będzie gwarantowane ”.

Obecny model Switcha był trudny do znalezienia w wielu regionach w ciągu ostatniego roku, przy zwiększonym popycie podczas pandemii, zaostrzonym przez wyzwania związane z łańcuchem dostaw.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?