OnePlus Watch – wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą

W tym roku rynek smartwatchów stanie się nieco bardziej zatłoczony. OnePlus potwierdził, że pracuje nad swoim smartwatchem – określanym w przeciekach jako OnePlus Watch – aby zmierzyć się z Apple Watch 6 i Samsung Galaxy Watch 3.

Chociaż OnePlus potwierdził, że rzeczywiście pracuje nad smartwatchem i pojawi się „na początku 2021 roku”, w tej chwili dokładna data premiery nie jest znana. Prezes OnePlus, Pete Lau, napisał na Twitterze w grudniu, że smartwatch, nad którym firma obecnie pracuje, zostanie wydany na początku 2021 roku, ale nie sprecyzował, co oznacza początek 2021 roku. Oczekuje się, że nadchodzące flagowe telefony firmy – seria OnePlus 9, zostaną ogłoszone w marcu 2021 roku. Możliwe, że zobaczymy zapowiedziany zegarek OnePlus wraz z telefonami OnePlus 9. Istnieje jednak możliwość, że firma zorganizuje osobne wydarzenie tylko dla tej premiery.

Zobacz również: PlayStation 5 – tak wygląda limitowana edycja konsoli

Jak na razie żadne wycieki nie potwierdziły ceny zegarka OnePlus. Możemy przypuszczać , że OnePlus będzie rywalizował z Apple Watch i Samsung Galaxy Watch ceną swojego smartwatcha. Jeśli OnePlus celuje w rynek smartwatchów premium, cena zegarka OnePlus może rozpocząć się od 399 USD (ok. 1500 zł).

Niektóre tarcze zegarków dla modeli OnePlus Watch pojawiły się również w pliku APK. Według wycieków tarcze zegarków OnePlus mają dedykowany ciemny motyw, który również wskazuje na zastosowany wyświetlacz AMOLED w nadchodzących zegarkach. Mówi się również, że firma współpracuje z Google nad ulepszoną wersją WearOS dla zegarka OnePlus, oraz dostosowaną skórką OxygenOS. Gdyby zegarek OnePlus Watch działał z Wear OS, mógłby być wyposażony w chipset Snapdragon Wear 4100, jeden z nowszych mobilnych procesorów do tego typu urządzeń. 

Źródło: tomsguide/ Ilustracja wprowadzenia: tech24news

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?