REKLAMA

OPPO Find X3 Pro otrzymuje ColorOS Developer Preview – system jest oparty na Android 12

OPPO, jeden z największych producentów inteligentnych urządzeń na świecie, udostępnił dzisiaj system Android 12 Beta 1 na smartfonach Find X3 Pro. OPPO jest jednym z pierwszych producentów, którzy uruchomili Android 12 Developer Preview Program na Google I/O Developer Conference 2021.

W tym roku, Android 12 skupia się na systemie UI, jak i na bezpieczeństwie i prywatności, które będą też głównymi obszarami ulepszeń w systemie ColorOS. OPPO pracuje nad tym, aby ColorOS był jeszcze bardziej intuicyjny, pozwalający na większą personalizację ze strony użytkowników, szczególnie w zakresie UI i UX. Firma dokłada również starań, aby dać użytkownikom większą kontrolę i przejrzystość w zakresie bezpieczeństwa danych i prywatności.
W ubiegłym roku OPPO było jedną z pierwszych marek, które uruchomiły system Android 11. Do systemu zostały dodane nowe, niestandardowe funkcje, które zapewniają szybsze i bardziej komfortowe doświadczenia zarówno programistom jak i użytkownikom. Wśród nich można wymienić m.in. takie funkcje jak zrzut ekranu trzema palcami (tzw. Three Finger Screenshot), czy FlexDrop – pływające okna, ułatwiające wielozadaniowość.

Jesteśmy od lat partnerami Google, dzięki temu dajemy naszym użytkownikom gwarancję, że ColorOS jest zgodny z najnowszą wersją systemu Android. Obecnie, każdego miesiąca mamy blisko 400 milionów aktywnych użytkowników systemu ColorOS na całym świecie.

Andy Wu, Vice President and President of Software Engineering Business Unit w OPPO

Zobacz również: Zdjęcia Google wkrótce utworzą animowane zdjęcia z Twoich zdjęć

Lepsze wrażenia i wydajność
Po oficjalnym ogłoszeniu Android 12 Developer Preview Program, OPPO zaprezentowało system Android 12 Beta 1 dla smartfonów OPPO Find X3 Pro, pozwalając programistom na całym świecie odkrywać najnowsze aktualizacje oprogramowania. Android 12 stawia kwestie prywatności i bezpieczeństwa na pierwszym miejscu, jednocześnie oferując użytkownikom jeszcze bardziej spersonalizowane doświadczenie i lepszą wydajność.
Android 12 został zaprojektowany w taki sposób, aby dać użytkownikom więcej przejrzystości i kontroli. Tym samym system pozwala m.in. na udostępnianie aplikacjom tylko przybliżonej lokalizacji urządzenia, blokowanie kamery i mikrofonu w szybkich ustawieniach, a także na hibernowanie nieaktywnych aplikacji, które nie były używane przez ponad 90 dni.
Z perspektywy użytkownika kluczowe aktualizacje obejmują większą kompatybilność z formatami multimedialnymi i obsługę wstawiania większej ilości treści. System został również poprawiony w szczegółach interfejsu użytkownika, obejmując nowe paski funkcjonalne i zaktualizowane tryby pracy. Z kolei graczy może ucieszyć fakt, że w nowej wersji systemu, aplikacje będą są w stanie dostarczać połączone z dźwiękiem haptyczne doznania poprzez wibracje telefonu.
Jeszcze większa personalizacja
W perspektywie rozwoju technologii 5G, OPPO i Android współpracują nad rozszerzaniem doświadczeń i usług mobilnych na większą liczbę istniejących i przyszłych użytkowników. Aby umożliwić lepszą inteligentną łączność, OPPO będzie nadal współpracować z programistami i partnerami na całym świecie, aby odkrywać otwarty i zintegrowany ekosystem oraz tworzyć bardziej inteligentny i połączony świat.
Od 19 maja deweloperzy z Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Chin oraz Tajwanu mogą ściągnąć oprogramowanie w wersji beta. Należy wziąć jednak pod uwagę, że jest to wczesna wersja tego systemu, która może zawierać błędy wpływające na codzienne użytkowanie. Dlatego OPPO nie zaleca instalacji tej wersji systemu osobom, które nie są programistami. Firma będzie informować o dostępności wersji konsumenckiej.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo