OPPO stawia na Amazon Web Services w trosce o bezpieczeństwo użytkowników

OPPO wykorzystuje globalną infrastrukturę Amazon Web Services (AWS) do świadczenia stabilnych, bezpiecznych i elastycznych usług dla setek milionów użytkowników systemu operacyjnego ColorOS. W efekcie system OPPO ColorOS 11 zapewnia dodatkową ochronę i zwiększa bezpieczeństwo bazowego systemu operacyjnego Android. 

OPPO, globalny producent inteligentnych urządzeń mobilnych, wybrało Amazon Web Services (AWS) do świadczenia ulepszonych usług opartych na chmurze dla użytkowników systemu operacyjnego ColorOS na całym świecie. Usługi uzyskały certyfikaty ePrivacy, CSA STAR i ISO (ISO/IEC 27001, 27018, 29151).
Dzięki AWS, OPPO jest w stanie zapewnić użytkownikom smartfonów bezpieczne usługi przechowywania danych w chmurze, jak zdjęcia, filmy, kontakty, notatki i dane. By wspierać tę funkcjonalność, OPPO wykorzystuje globalną infrastrukturę AWS w Singapurze, Francji i Indiach, aby przyspieszyć wdrażanie usług opartych na chmurze, m.in. takich jak Amazon Aurora (relacyjna baza danych stworzona dla chmury) i Amazon Simple Storage Service (Amazon S3). Marka korzysta też z szeregu usług bezpieczeństwa AWS, w tym AWS CloudTrail, AWS Key Management Service (AWS KMS), AWS Network Firewall, AWS Certificate Manager oraz AWS Artifact.

OPPO konsekwentnie koncentruje się na dostarczaniu użytkownikom najlepszych możliwych doświadczeń. Wiodące w branży możliwości chmury AWS pozwalają nam na szybkie wdrażanie naszych usług opartych na chmurze i zapewnianie użytkownikom na całym świecie bardziej płynnych mobilnych doświadczeń. Usługi bezpieczeństwa AWS pomagają nam jeszcze bardziej zwiększyć prywatność danych i ochronę systemu ColorOS w urządzeniach OPPO.

David Gu, Managing Director, OPPO International Internet Business

Jako najbardziej wszechstronna i szeroko przyjęta platforma chmurowa na świecie, AWS stale rozszerza swoje usługi. Cieszymy się, że możemy wspierać firmy takie jak OPPO najgłębszym i najszerszym pakietem usług oraz wiodącymi w branży możliwościami w zakresie bezpieczeństwa i zgodności. Dzięki AWS, OPPO może przyspieszyć swoje globalne wdrożenie biznesowe w bezpieczny i efektywny sposób, jednocześnie spełniając lokalne wymogi zgodności na całym świecie.

Li Xiaomang, General Manager, Commercial Sector, AWS Greater China

Najnowsza wersja systemu ColorOS 11, oparta na systemie Android 11, pomaga zapewnić bezpieczeństwo użytkowników poprzez autorskie funkcje OPPO, jak Klonowanie Systemu i Prywatny SejfKlonowanie Systemu pozwala użytkownikom na utworzenie oddzielnego konta systemowego, na którym aplikacje i dane działają niezależnie od oryginalnego konta. Z kolei dzięki Prywatnemu Sejfowi użytkownicy mogą zachować prywatność ważnych danych, zabezpieczając je w zaszyfrowanej przestrzeni za pomocą hasła, co sprawia, że dane te są niedostępne dla aplikacji mających dostęp do innych nośników.

Cieszymy się, że możemy korzystać z AWS, aby zapewnić lepsze doświadczenia mobilne naszym użytkownikom na całym świecie. OPPO będzie nadal korzystać z AWS, aby dalej ulepszać swoje usługi, zapewniając wszystkim użytkownikom korzyści płynące z technologii wolnej od obaw o bezpieczeństwo.

David Gu, Managing Director, OPPO International Internet Business

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?