OPPO wspólnie z Vodafone, Qualcomm i Ericsson zakończyli komercjalizację pierwszej autonomicznej sieci 5G w Europie

Pierwsza komercyjna, autonomiczna sieć 5G w Europie zostanie uruchomiona w kilku niemieckich miastach.

OPPO, czołowy na świecie producent inteligentnych urządzeń, ogłosił, że w efekcie współpracy z firmami Vodafone, Qualcomm Technologies, Inc. i Ericsson z powodzeniem zakończył proces komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Będzie ona dostępna w smartfonach OPPO Find X3 Pro.

OPPO jest dumne, że jest jedynym dostawcą urządzeń mobilnych, który uczestniczy w komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Tym samym wypełniamy nasze zobowiązanie jako firmy dostarczającej najnowocześniejsze technologie naszym klientom. Jako pionier w dziedzinie 5G, OPPO będzie nadal współpracować z branżowymi liderami, aby zwiększyć dostęp do usług 5G i stworzyć więcej wyjątkowych doświadczeń dla naszych użytkowników na całym świecie.

Henry Duan, Vice President and President of Smartphones w OPPO

Szybka łączność o niskich opóźnieniach dzięki 5G SA
Komercjalizacja pierwszej sieci 5G SA w Europie stanowi kamień milowy w rozwoju 5G w tym regionie. Autonomiczna sieć 5G jest bardziej kompletną formą sieci 5G i stanowi architekturę, do której ostatecznie będą się dostosowywać wszystkie sieci 5G. Teoretyczna latencja 5G SA wynosi zaledwie 1 ms – co oznacza znaczną poprawę w porównaniu z obecną, niestacjonarną (NSA) wersją 5G, która wynosi około 20 ms.
Ulepszona sieć ma również uwolnić pełną moc 5G i sprzyjać szerokiej gamie innowacyjnych aplikacji 5G w najbliższej przyszłości. 5G SA umożliwi plasterkowanie sieci (tzw. „network slicing”), co pozwoli operatorom na udostępnienie części sieci dla poszczególnych przypadków użycia. W efekcie będą mogli dostarczyć zdywersyfikowane usługi końcowe, dopasowane do różnych potrzeb.
Düsseldorf, Münster i Lipsk będą pierwszymi europejskimi miastami, które otrzymają dostęp do sieci 5G SA. Mieszkańcy oraz inni użytkownicy w tych miastach, posiadający smartfony OPPO Find X3 Pro, będą mogli korzystać z zalet sieci po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania OPPO, które zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach.
OPPO przyspiesza komercjalizację 5G poprzez bliskie partnerstwa
Jako jedyny producent smartfonów zaangażowany w projekt, OPPO ściśle współpracowało od listopada 2020 roku z firmami: Vodafone Germany, Qualcomm Technologies i Ericsson, testując sieć 5G SA w licznych lokalizacjach w trzech niemieckich miastach.
Firma Ericsson dostarczyła produkty i rozwiązania ze swojego portfolio Ericsson Radio System oraz swojego natywnego rozwiązania opartego na chmurze 5G Core dla sieci autonomicznych, aby pomóc Vodafone w budowie sieci 5G SA w Niemczech. Sieć została następnie przetestowana przy użyciu smartfonów OPPO Find X3 Pro napędzanych przez platformę mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G.
OPPO jest pierwszym producentem smartfonów, który wykorzystał układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G w komercyjnej sieci 5G SA w Europie. OPPO, wykorzystując swoje doświadczenie w tej dziedzinie, wydatnie zaangażowało się w proces rozwoju i testowania, wspólnie z Qualcomm Technologies.

Nasza sieć 5G w paśmie 3,5 GHz jest obecnie całkowicie niezależna od technologii LTE. W początkowo dostępnych lokalizacjach możliwe jest osiągnięcie czasów opóźnień wynoszących od 10 do 15 milisekund – podobna szybkość występuje w ludzkim systemie nerwowym. W miarę uruchamiania coraz większej liczby urządzeń 5G, te ultra niskie opóźnienia powoli stają się dostępne dla konsumentów w całych Niemczech. Pojawiają się pierwsze smartfony obsługujące tę technologię, począwszy od modelu Find X3 Pro firmy OPPO. Razem sprawiamy, że 5G SA staje się rzeczywistością dla naszych klientów.

Gerhard Mack, CTO Vodafone Germany

5G SA przynosi ogromne korzyści zarówno dla przemysłu, jak i konsumentów. Dzięki szybszym czasom reakcji sieci, użytkownicy mogą teraz korzystać z komunikacji mobilnej w czasie rzeczywistym. Po wspólnym uruchomieniu 5G w Niemczech, jest to kolejny krok w naszej podróży z Vodafone. Łącząc nasze przywództwo technologiczne i dążenie do innowacji z naszymi partnerami ekosystemowymi OPPO i Qualcomm Technologies, dostarczamy następny poziom 5G, gotowy do tego, aby Niemcy budowały swoją cyfrową przyszłość.

Arun Bansal, prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson

Qualcomm Technologies jest zachwycone, że może dołączyć do OPPO, Vodafone i Ericsson w tym pionierskim projekcie, aby dostarczyć lepszą sieć 5G dla europejskich klientów. Jest to kamień milowy nie tylko dla Niemiec, ale i dla Europy. 5G SA jest kluczowym krokiem w ewolucji 5G i przyniesie nowe korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom, a my jesteśmy dumni, że współpracowaliśmy z OPPO, Vodafone i Ericsson, aby doszło do tego na komercyjnym urządzeniu i sieci opartych na 5G. 5G SA gwarantuje szybkie prędkości, większą wydajność, nowe poziomy osiągów i skalowalność do 5G.

Enrico Salvatori, starszy wiceprezes i prezes, Qualcomm Europe/MEA, Qualcomm Europe, Inc.

Od 5G NSA do 5G SA: wiodące innowacje OPPO w Europie
Już w 2019 roku OPPO było pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek europejski OPPO Reno 5G, komercyjny smartfon 5G NSA. Tym razem wraz z Vodafone, OPPO jest gotowe ponownie poprowadzić branżę do przodu, umożliwiając europejskim użytkownikom korzystanie z doskonałej łączności 5G.
Europa jest kluczowym rynkiem w globalnej działalności OPPO. Po wejściu na rynek zachodnioeuropejski trzy lata temu, firma osiągnęła już znaczny wzrost i umocniła swoją pozycję na niektórych rynkach krajowych. W zeszłym roku OPPO oficjalnie założyło swoją zachodnioeuropejską siedzibę główną w Düsseldorfie, w Niemczech, jednocześnie wchodząc na nowe rynki.
OPPO, pewne perspektyw 5G w erze inteligentnej łączności, od dawna pracuje nad przyspieszeniem komercjalizacji 5G w całej Europie. Firma dokonuje tego poprzez ciągłe innowacje w zakresie technologii, produktów i usług, a także bliską współpracę z globalnymi partnerami, w tym m.in. dostawcami technologii, operatorami telekomunikacyjnymi, instytucjami badawczymi. W zeszłym roku OPPO współpracowało z Vodafone UK, aby zaprezentować pierwszą, rzeczywiście funkcjonującą, samodzielną sieć w Wielkiej Brytanii.
Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?