Premiera Huawei MateView i MateView GT. Pierwsze monitory klasy premium od Huawei

Podczas globalnej premiery, Huawei zaprezentował dziś dwa nowe modele flagowych monitorów, przeznaczone dla różnych grup odbiorców. MateView GT to pierwszy monitor w portfolio marki dedykowany graczom – z zakrzywionym 34-calowym ekranem, wyróżniający się też częstotliwością odświeżania na poziomie aż 165 Hz i wbudowanym soundbarem. Z kolei MateView to zaawansowany monitor do pracy z ekranem 4K+ o jakości Ultra HD oraz funkcją bezprzewodowego połączenia ze smartfonem czy laptopem Huawei.

Nowe monitory Huawei zostały zaprezentowane przez Richarda Yu, CEO Huawei CBG, podczas premiery transmitowanej na cały świat w kanałach marki. Pokazano je obok nowości z innych kategorii produktowych, takich jak smartwatche z serii Watch 3 czy bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4.

Huawei MateView i MateView GT pojawią się w sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, a informacje o dostępności na polskim rynku będą podawane na bieżąco.

MateView i MateView GT to pierwsze urządzenia premium w kategorii monitorów Huawei. Wyróżniający się minimalistycznym i smukłym designem model MateView został wyposażony w funkcje podnoszące jakość wielozadaniowej pracy i jest dedykowany do użytku profesjonalnego.
Z kolei MateView GT, dzięki dużemu ekranowi o wysokiej częstotliwości odświeżania i wbudowanemu soundbarowi, zapewnia najwyższe efekty audiowizualne podczas grania w gry komputerowe.

MateView GT – pierwszy monitor w portfolio marki dedykowany graczom
Monitor Huawei MateView GT został wyposażony w zakrzywiony, 34-calowy wyświetlacz o proporcjach 21:9, który obsługuje rozdzielczość wynoszącą 3440 x 1440 pikseli. Wyświetlacz nowego monitora zwiększa dokładność odwzorowania kolorów, dzięki obsłudze przestrzeni barw DCI-P3. Każdy pojedynczy panel wyświetlacza jest farbycznie skalibrowany tak, aby wyróżniał się wartością Delta na poziomie E <2. Co więcej, MateView GT obsługuje szczytową jasność 350 nitów. Współczynnik kontrastu wyświetlacza wynosi 4000:1.

Nowy monitor Huawei obsługuje częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się wysokim komfortem korzystania z urządzenia, szczególnie podczas grania w zaawansowane gry komputerowe. Huawei MateView GT został wyposażony w funkcję Dark Field Control, która dostosowuje jasność wyświetlacza w scenach o słabym oświetleniu. MateView GT zapewnia też ochronę oczu użytkownika – w urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, potwierdzoną certyfikatem TÜV Rheinland oraz ograniczono efekt migotania ekranu.

Huawei MateView GT wyróżnia się też zintegrowanym soundbarem, na który składają się dwa głośniki zapewiające dźwięk stereo 2.0. Soundbar jest osługiwany przez panel dotykowy RBG, który umożliwia użytkownikowi łatwą regulację głośności za pomocą palca.

Nowy monitor Huawei wyposażony jest w szeroką gamę portów, w tym gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty HDMI 2.0, port DisplayPort 1.4 oraz USB typu C.

MateView – flagowy monitor Huawei do profesjonalnego zastosowania
Nowy monitor MateView został wyposażony w zaawansowany 28,2-calowy wyświetlacz 4K+ o jakości Ultra HD, proporcjach ekranu 3:2 i rozdzielczości natywnej wynoszącej 3840 × 2560. Wyświetlacz MateView zajmuje aż 94% przedniego panelu urządzenia. Dzięki temu zapewnia doskonałe wrażenia wizualne i najdrobniejsze odwzorowanie detali.

Ekran MateView wyróżnia się też wiernym odwzorowaniem palety barw sRGB na poziomie 100%, z kolei paleta barw DCI-P3 jest odwzorowana na poziomie aż 98%. Urządzenie otrzymało certyfikat VESA DisplayHDR™ 400, co oznacza, że zapewnia obraz wysokiej jakości w technologii HDR.

Wyświetlacz MateView zapewnia nie tylko wysokie wrażenia wizualne, ale też ochronę oczu użytkownika – w urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, której wysoką skuteczność potwierdza certyfikat TÜV Rheinland. Urządzenie posiada też certyfikację potwierdzającą ograniczenie efektu migotania ekranu.

Monitor Huawei MateView wyróżnia się też funkcją bezprzewodowego łączenia ze smartfonem, tabletem lub laptopem Huawei. Dzięki technologii OneHop Projection, użytkownik może na przykład obsługiwać aplikacje smartfona na ekranie monitora, edytować pliki zapisane na smartfonie lub laptopie bezpośrednio na ekranie monitora, bez konieczności podłączania kabli.

Nowy monitor Huawei ofertuje również bogaty wybór portów do szerokiego zastosowania w biurze: po dwa porty USB-C i USB-A, port HDMI, port Mini DisplayPort i jedno gniazdo audio 3,5 mm.

Myszy i klawiatury podłączone do monitora MateView mogą być używane jako urządzenia nawigacyjne dla innych podłączonych urządzeń, takich jak laptop czy smartfon. Funkcja ta umożliwia tym samym elastyczne przełączanie się między wieloma urządzeniami bez konieczności ponownego ich podłączania.

Monitor MateView posiada też inne udogodnienia podnoszące komfort codziennej pracy, m.in. dotykowy panel sterowania, wbudowane w stojak monitora dwa głośniki o dużej mocy oraz zintegrowane dwa mikrofony obsługujące algorytmy redukcji szumów. Urządzenie ma też oddzielną strukturę do chowania kabli.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?