Genesis Lead 300 jako idealne rozwiązanie na problem ze starą i zdartą klawiaturą

Odśwież wygląd swojej klawiatury dzięki Genesis Lead 300

Wyobraźmy sobie sytuację, w której po roku, może dwóch latach intensywnego użytkowania klawiatury, sprzęt nie wygląda już tak ładnie jak po wyjęciu go z nowego pudełka. Klawisze są zdarte, nie łatwo rozpoznać co który oznacza, a niektórych przycisków w ogóle brakuje. A może po prostu po przyzwyczajeniu się do swojej obecnej klawiatury, mimo jej widocznych wad, szkoda pieniędzy na kupno nowej? Polska marka Genesis znalazła na to rozwiązanie, które odświeży Twoją klawiaturę za niewielką kwotę. Co to takiego?

Lead 300 to produkt zawierający zestaw przycisków kompatybilnych z większością klawiatur mechanicznych. W jednym pudełku znajdziemy aż 106 wymiennych klawiszy, co oznacza, że możemy wymienić każdy przycisk znajdujący się na pełnowymiarowej klawiaturze. Obecnie dostępnych jest sześć wariantów kolorystycznych – szary, granatowy, różowy, miętowy, fioletowy i pomarańczowy. Warto zaznaczyć, że jedno pudełeczko w wybranym kolorze kosztuje niecałe 40zł. To naprawdę niewielka kwota, za którą możemy w znacznym stopniu odświeżyć nasz sprzęt.Po otwarciu pudełka zawierającego nakładki Lead 300, w zestawie otrzymujemy również specjalny przyrząd do wyciągania starych klawiszy. Same przyciski trafiają do nas zapakowane w trzy oddzielne, plastikowe opakowania. Poukładane one są jednak zgodnie z rozmieszczeniem ich na klawiaturze, dzięki czemu nie musimy od razu otwierać wszystkich trzech worków, jeśli chcemy zmienić wygląd na przykład lewej części urządzenia.Dzięki dołączonemu przyrządowi wymiana klawiszy jest banalna. Wystarczy nasunąć i złapać wybrany przycisk, po czym pociągnąć go do góry. Nowy klawisz natomiast wystarczy nałożyć na przełącznik i lekko docisnąć tak, by ten nie wypadał. Co również jest ważne, jeśli ktoś tak jak ja dysponuje klawiaturą z podświetleniem, nie musi się martwić, że nowe klawisze w jakiś sposób je zasłonią. Zarówno podświetlenie pod przyciskiem, jak i również same znaki przepuszczają kolorowe światło, dzięki czemu wszystko w tym aspekcie pozostaje bez zmian.Jedyne co się zmienia to oczywiście wygląd naszej klawiatury. Dzięki Lead 300 można wymienić wszystkie klawisze, które po intensywnym użytkowaniu czy to w grach, czy to w pracy potrzebują nowego zamiennika. Osobiście postawiłem na zmianę WASD, spacji, enter i strzałek. Tych przycisków zdecydowanie używam najczęściej, co skutkuje również tym, że ślady użytkowania są na nich najbardziej widoczne. Po zamianie klawiszy na nowe klawiatura prezentuje się o wiele lepiej i mimo podświetlenia RGB jeszcze bardziej kolorowo niż dotychczas.


Genesis Lead 300


Nakładki są solidnie wykonane i sprawiają wrażenie naprawdę wytrzymałych. Osobiście uważam, że kwota 40zł to naprawdę niewielka cena za nadanie drugiego życia naszej klawiaturze. Jedyna rzecz jaką producent może poprawić to… zwiększyć ilość możliwości wyboru wariantu kolorystycznego! Zdecydowanie brakuje białej i czarnej wersji dla tych, którzy wolą postawić na klasyczny wygląd klawiatury lub też kilku kolorów w jednym opakowaniu, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze bardziej spersonalizować nasz sprzęt. Lecz tak czy siak, Genesis Lead 300 to produkt godny polecenia, który powinien otrzymać więcej rozgłosu.

Genesis Lead 300 znajdziecie na stronie producenta jak i w wybranych sklepach.


Zobacz również: Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2023 roku do 300 zł – RANKING

Materiał wykonany we współpracy z Genesis

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?