Razer mocno stawia na ekologie

Razer z okazji Dnia Ziemi ogłosił postęp w realizacji swojego 10-letniego planu zrównoważonego rozwoju. Program koncentruje się na minimalizowaniu wpływu na środowisko w całym cyklu życia produktu, operacjach i łańcuchach dostaw. Razer planuje również przebudowę swoich linii produkcyjnych, aby wykorzystać do 85 procent materiałów pochodzących z recyklingu w trzech podstawowych kategoriach: myszkach, klawiaturach i zestawach słuchawkowych.

Celem firmy Razer jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 1,5 stopnia Celsjusza, co oznacza, że założenia firmy są zgodne z ambitnym planem paryskiego porozumienia klimatycznego. Cele na rok 2030 zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Target (SBTi) i są spójne ze scenariuszem redukcji emisji temperatury. Razer jest liderem w prowadzeniu działań na rzecz klimatu. Ponadto wspiera on program tworzenia zrównoważonej przyszłości dla gier poprzez innowacyjne, przełomowe rozwiązania i zaangażowanie w zrównoważony rozwój, wykorzystując w swoich produktach materiały pochodzące z recyklingu.

Pod sztandarem #GoGreenWithRazer, 10-letni plan zrównoważonego rozwoju Razer ma na celu ochronę zasobów naturalnych i środowiska – zapewniając czystszy, bardziej ekologiczny świat dla przyszłych pokoleń.

Zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu w urządzeniach peryferyjnych to tylko jeden krok w trwającej podróży Razer w kierunku zrównoważonego rozwoju. Przewiduje się, że po roku wdrażania zmian inżynieryjnych w zakresie stosowania materiałów pochodzących z recyklingu, 65% rocznego asortymentu będzie się z nich składać. Razer wykracza również poza własne terytorium, aktywnie wspierając działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na szczeblu branżowym. Obejmuje to współpracę z dostawcami, którzy podzielają zaangażowanie marki, tworząc nowy standard odpowiedzialnego zaopatrzenia w całym łańcuchu dostaw.

Razer, wspierany przez silną społeczność graczy, która z zaangażowaniem dba o lepszą przyszłość naszej planety, stara się umożliwić im bycie częścią tego procesu. Eliminując plastik z opakowań, optymalizując ich rozmiar, minimalizując projekty i wykorzystując papier z certyfikatem FSC z atramentem sojowym, Razer stale ogranicza swój wpływ na środowisko. Firma oferuje również łatwo dostępne opcje recyklingu i programy nagród, aby zachęcić do odpowiedzialnej utylizacji swoich produktów. Opcje recyklingu różnią się w zależności od rynku.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?