Recenzja Acer Predator XB323QK – genialny do gamingu i pracy

Seria Predator od firmy Acer to synonim sprzętu high-endowego. Jeżeli oczekujemy od producenta najnowszych technologii to właśnie w serii Predator przyjdzie nam jej szukać. Jak więc na tle tej idei wypada jeden z topowych monitorów, a konkretnie model Acer Predator XB323QK z rozdzielczością 4K? Zapraszam do recenzji.

Acer Predator XB323QK

Design

Acer Predator XB323QK ma taki sam design jak X25, ale wykorzystuje konstrukcję podstawki, którą można znaleźć w większych modelach, takich jak X34 GS i X38S. Obudowa jest wykonana z matowej czerni, a metalowa podstawa ma wykończenie w kolorze szarym aluminiowym. Wyświetlacz ma konstrukcję bez ramkową z trzech stron, ale nadal ma minimalne obramowanie panelu. Jeżeli jednak planujecie zakup XB323QK to w pierwszej kolejności zmierzcie sobie czy znajdziecie na niego miejsce na biurku ponieważ pomimo, iż posiadam dość obszerny obszar roboczy to z racji bardzo szeroko rozstawionej podstawki tego modelu, miałem problem z ustawieniem odpowiedniej pozycji.

Zobacz również: Recenzja laptopa Acer Enduro Urban N3 – dobry przyjaciel w podróży!

Materiały jakie zostały użyte są jak to nas seria Predator przyzwyczaiła – na najwyższym poziomie. Solidność wykonania również poczujemy zdecydowanie gdy przyjdzie nam go wyciągnąć z potężnego pudła w jakim go otrzymujemy, waga monitora wraz z podstawką to ponad 11 kg i polecam nie robić tego w pojedynkę. Stojak dołączony do monitora umożliwia regulację nachylenia, obrotu i wysokości, zapewniając komfort i wygodę. Całość dopełnia wielkie logo Predator z tyłu na regulowanym pałąku oraz listwa LED, która posiada kilka ustawień. Pod względem designu jest to zdecydowanie monitor gamingowy z krwi i kości. A jak reszta parametrów?

Acer Predator XB323QK
Specyfikacja i ekran

Wielką zaletą Acer Predator XB323QK jest lista portów, która obejmuje najnowsze standardy wejścia wideo. Dostajemy DisplayPort 1.4 DSC i dwa porty HDMI 2.1 do obsługi 4K 120 Hz z najnowszymi konsolami do gier. Ma również 65-watowe gniazdo USB-C na nowsze laptopy, takie jak MacBook Pro, gniazdo 3,5 mm na słuchawki i łącznie 4 gniazda USB 3.0 na urządzenia peryferyjne. Są również wbudowane głośniki w monitorze, ale mają one tylko 4 waty mocy na kanał. Acer Predator XB323QK może pochwalić się 32-calowym panelem Agile Splendor IPS o rozdzielczości 3840 x 2160, częstotliwości odświeżania 144 Hz i minimalnym czasie reakcji 0,5 ms. Jego podświetlenie ma moc wyjściową 350 cd/m2 i szczytową wartość 400 cd/m2, podczas gdy kontrast wynosi 1000:1, jak większość monitorów IPS. Ten model jest certyfikowany na wydajność HDR 400, chociaż chcielibyśmy, aby mógł mieć więcej.

Acer Predator XB323QK

Acer Predator XB323QK renderuje ponad 100% sRGB i około 96% pokrycia DCI-P3, zapewniając oszałamiające kolory w grach i filmach. Jego domyślna dokładność jest świetna, ponieważ średnia delta E wynosi tylko 1,45, więc większość użytkowników nie musi go kalibrować. Jego podświetlenie osiągnęło 391 cd/m2 w SDR i szczytową wydajność 445 cd/m2 w trybie HDR. Monitor nie jest w stanie uzyskać głębokiej czerni i znacznej wydajności HDR, podobnie jak większość dostępnych wariantów IPS z ograniczeniem HDR 400. Acer Predator XB323QK jest kompatybilny zarówno z FreeSync, jak i G-Sync, więc nie trzeba się martwić o rozrywanie i zacinanie obrazu. Obie marki mają wydajne karty graficzne 4K, więc zawsze najlepiej jest zaopatrzyć się w monitor, który nie przywiąże Cię do jednej firmy. Input lag wynosi 6 ms, więc opóźnienia podczas grania są bardzo niskie.


Werdykt

Acer Predator XB323QK oferuje fantastyczną wydajność i design do gier na PC lub konsole. Panel Agile Splendor IPS zapewnia doskonałą wierność kolorów i czas reakcji pikseli, dzięki czemu gry zawsze będą wyglądały na żywe. Niestety dość wysoka cena nieco ostudza nasz entuzjazm, jednak jest to propozycja z bardzo wysokiej półki i monitor, który na pewno nie rozczarowuje podczas użytkowania.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?