Recenzja LG XBOOM Go PK7 – czy może być jeszcze lepiej?

Na rynku głośników bezprzewodowych nie brakuje nowych propozycji, a producenci starają się odpowiedzieć na każde zapotrzebowanie klienta. Z tą właśnie myślą LG stworzył głośnik, który powinien zaspokoić bardzo dużą ich część. LG XBOOM GO PK7 bo o nim właśnie mowa to na pierwszy rzut oka kompletny bezprzewodowy głośnik – ale czy tak jest w praktyce?

W sporych rozmiarach kartonie otrzymujemy głośnik o wymiarach 310 x 110 x 110 mm i wadze prawie 3 kilogramów! Nie jest to mały i kompaktowy speaker, który zmieścimy w kieszeni – ale też nie został on do tego stworzony. Głośnik prezentuje się bardzo solidnie – dzięki zastosowaniu uchwytów nazwanych przez producenta „X-Grip” – możemy bez trudu się z nim przemieszczać i poczuć się jak w latach 80’ minionego wieku – w ręku z boomboxem ?  Również dzięki zastosowaniu takich uchwytów jest on dodatkowo chroniony przed różnego rodzaju uderzeniami lub upadkami.

Na froncie urządzenia znajdziemy podświetlone dwa główne głośniki oraz dwie taśmy u góry i na dole. Domyślnie efekty wizualne zmieniają się wraz z odtwarzaną muzyką, my natomiast możemy nią sterować za pomocą aplikacji  LG Bluetooth Audio – gdzie indywidualnie dopasowujemy oświetlenie. I muszę przyznać, że efekty te zdecydowanie zdają egzamin – nie są bezsensownym i wrzuconym na siłę dodatkiem do kolejnego produktu na zasadzie „byle coś świeciło” – naprawdę komponują się z designem głośnika i podczas wieczoru przy grillu lub ognisku potrafią stworzyć atmosferę i umilić wieczór.

Na górze głośnika znajduje się 8 solidnie wykonanych przycisków do sterowania  oraz dioda informująca o stanie baterii. Dodatkowo XBOOM PK7 został wyposażony w wodoszczelność IPX5 – więc w razie nieszczęśliwego zachlapania możemy być o niego spokojni.

Najważniejszym pytaniem jakie zadaje sobie klient przed zakupem tego czy innego głośnika to – czy ten głośnik dobrze gra?

W tym przypadku odpowiedź brzmi – Tak, i to jak! Myślę, że jeżeli stylistyka urządzenia komuś nie przypadła do gustu to po przesłuchaniu kilku piosenek ten aspekt spadnie na drugi lub trzeci plan. Współpraca LG z MERIDIAN Audio naprawdę się opłaciła bo dostajemy urządzenie o mocy aż 40W, które gra z niezwykłą czystością i dobrą barwą. Podwójne pasywne radiatory umieszczone po bokach głośnika zapewniają bas, który potrafi zdziwić niejedną osobę w towarzystwie – oczywiście jak na taki głośnik bezprzewodowy. Jakby tego było mało na górze otrzymujemy dwa przyciski odpowiadające za podbicie „efektu czystości wokalu” oraz za podbicie basu.

XBOOM PK7 został wyposażony także w funkcje sterowania głosem – po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na górze urządzania uruchamiamy asystenta Google lub Siri. Do tego wszystkiego możemy również przez niego prowadzić rozmowy. Jedną z ciekawszych funkcji głośnika to możliwość parowania poprzez bluetooth dwóch urządzeń na raz. Działa to bezbłędnie – jedynym minusem jest niechciany repertuar puszczany przez drugą podłączoną osobę ?

Na wielki plus muszę zaliczyć tutaj bardzo wydajną baterię – producent podaje czas do 22 godzin gry – mi udało uzyskać się coś około 20-21 – co przy tej mocy głośnika oraz podświetleniu jest znakomitym wynikiem.

Podsumowanie

Jeżeli nie przeszkadza wam waga LG XBOOM GO PK7 to jest to głośnik kompletny. Za cenę 549 zł (cena na dzień 22.07.2019r.) otrzymujemy urządzenie praktycznie bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym. Ciekawy design, bardzo dobra jakość dźwięku, szereg ciekawych funkcji oraz czas pracy od rana do nocy spowodował, że mogę z czystym sumieniem powiedzieć – POLECAM.

Więcej informacji o specyfikacji urządzenia znajdziecie na stronie producenta.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?