Recenzja Logitech G Pro x Superlight – najlepsza myszka na świecie?

Szybsze, lżejsze i bardziej responsywne – tego dziś chcą gracze od swojego sprzętu a marka Logitech z każdym swoim nowym produktem udowadnia, że doskonale zna potrzeby użytkowników. W taki właśnie sposób powstała jedna z najlepszych i cenionych przez zawodowych graczy mysz Logitech G Pro x Superlight.

Design

Na pierwszy rzut oka spoglądają na G Pro x Superlight trudno jest ją odróżnić od standardowej wersji G Pro. Sama konstrukcja jest bardzo minimalistyczna, wręcz powściągliwa, nie udowadnia na siłę i nie krzyczy do nas z każdej strony „jestem myszką gamingową!”. Ma to swój urok i wielu użytkowników doceni taki model projektowania, który firma Logitech stosuje nie tylko w swoich myszkach a również wielu innych produktach z serii G. Na pewno różnicę poczujemy kiedy weźmiemy tę myszkę do ręki – w stosunku do standardowego modelu G Pro, wersja Superlight zgubiła aż 17 gramów i jest to zdecydowanie odczuwalne. Skąd wzięła się taka różnica w wadze? Logitech przede wszystkim zrezygnował z oburęcznych przycisków jakie były w wersji G Pro, zrezygnowano również z podświetlenia RGB oraz zastosowano nowe kółko do scrollowania.

Logitech G Pro x Superlight

Zobacz również: Recenzja klawiatury Logitech G413 TKL SE – brak RBG to nie problem!

Specyfikacja LOGITECH G PRO X SUPERLIGHT

Aby w pełni wykorzystać możliwości i funkcje G Pro X Superlight musisz pobrać oprogramowanie Logitech G Hub. To dzięki niemu jesteśmy w stanie ustawić indywidualne profile czy też zmieniać mapowanie przycisków. Żywotność baterii wynosi około 70 godzin, a bez oświetlenia RGB lub dodatkowych funkcji zdecydowanie możemy zobaczyć, jak G Pro X Superlight osiąga ten wynik. Poza tym Superlight jest bardzo podobny do swojego poprzednika. Mierzy 125 x 63,5 x 40 mm. G Pro Wireless ma dokładnie te same wymiary. Różnica jednak jest zauważalna w powierzchni G Pro x Superlight – ta jest nieco bardziej „gładsza” od poprzednika. Logitech zastosował tutaj najnowszy czujnik HERO (High Efficiency Rated Optical), który oferuje zakres od 100 do aż 25600 DPI, prędkość śledzenia 400 IPS i przyspieszenie do 40G. Został również zaprojektowany wraz z bezprzewodową technologią Lightspeed 2,4 GHz, aby zapewnić najlepsze połączenie wydajności i energooszczędności.

Logitech G Pro x Superlight
Wrażenia z użytkowania

Wszystkie te zabiegi, które Logitech wykonał w wersji Superlight mają ogromy wpływ na samą rozgrywkę. Miałem już do czynienia z wersją standardową G Pro i już te dwa lata temu była ona jedną z najczęściej wybieranych myszek gamingowych przez zawodowych graczy – i to nie bez powodu. Firma Logitech współpracuje z wieloma graczami z profesjonalnej sceny i ten aspekt widać na każdym kroku w ich produktach. Oczywiście nie każdy gracz jest zwolennikiem ultralekkich myszek a nawet wręcz przeciwnie – jednak z prespektywy wielu lat korzystania z wielu modeli myszek od różnych producentów, mogę stwierdzić, że to właśnie Logitech jest najbliżej aby stworzyć produkt „doskonały”. G Pro x Superlight jest zdecydowanie nastawiona na wydajność i właśnie przez to jest to moim zdaniem jedna z najlepszych myszek jeżeli chodzi o strzelanki FPS. Testowana przeze mnie w tytułach takich jak Valorant, Apex Legends czy Fortnite dostarcza bardzo dobrych wrażeń i przez swoją bardzo niską wagę mamy wrażenie ekstremalnej precyzyjności. Przyciski generują wyraźne i słyszalne kliknięcia co wzbudza w dłuższym rozrachunku zaufanie, że żaden strzał nie zostanie pominięty. Żywotność baterii jest imponująca. Potrzebowałem 4 dni intensywnego użytkowania aby do zera ją rozładować – wynik godny naśladowania. 

Logitech G Pro x Superlight
Werdykt

Nad zaletami myszki G Pro Wireless gracze opowiadają się już od dwóch lat i stała się ona ceniona przez profesjonalistów. Niestety tak jak w przypadku supersportowych samochodów, modele lżejsze i szybsze idą w parze z większą ceną. Nie inaczej jest w przypadku Logitech G Pro Superlight – obecnie na stronie producenta ten model dostaniemy za kwotę 699 zł, w porównaniu do standardowego modelu G Pro, który kosztuje 569 zł. Polecam jednak sprawdzać oferty w różnych sklepach elektronicznych, gdzie model Superlight możemy dorwać za ok. 150 zł mniej. Nie biorąc jednak pod uwagę z jakim kosztem wiąże się zakup myszki od firmy Logitech to czy to będzie model Superlight czy standardowy G Pro Wireless – „będzie Pan zadowolony!”.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo