Samsung Galaxy Watch 4 poinformuje Cię jak jesteś gruby!

Nowy Galaxy Watch 4 firmy Samsung ma funkcję, która może obliczyć procent tkanki tłuszczowej i masę mięśniową, ogłosiła wczoraj firma.

Galaxy mierzy skład ciała za pomocą techniki zwanej analizą impedancji bioelektrycznej (BIA), która wysyła przez ciało słaby prąd elektryczny. Oblicza ilość wody w organizmie — sygnał szybciej przechodzi przez tkankę, która ma wyższy procent wody. Ponieważ tłuszcz ma niższą zawartość wody niż mięśnie, technika ta może oszacować, ile tłuszczu jest obecne w ciele danej osoby.

Podejście Samsunga różni się od funkcji analizy składu ciała w Halo firmy Amazon. Po pierwsze, Halo oblicza tylko tkankę tłuszczową, a nie mięśnie. Jego aplikacja kieruje użytkowników do robienia zdjęć ich ciała, które łączy w obraz 3D używany do obliczania procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. System uzyskuje również dokładny pomiar tkanki tłuszczowej w porównaniu z DXA, zgodnie z badaniem finansowanym przez Amazon.

Potrzeba więcej badań, aby dowiedzieć się, jak niezawodne mogą być urządzenia do noszenia w warunkach rzeczywistych. Ale są łatwe w użyciu i stosunkowo tanie. Jeśli działają wystarczająco dobrze, aby oznaczać trendy w składzie ciała ludzi, które mogą wpływać na ich zdrowie, mogą sprawić, że te wskaźniki zdrowia będą bardziej dostępne.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?