Samsung jako kolejny wycofuje się z Rosji!

Samsung Electronics zawiesił dostawy produktów do Rosji w odpowiedzi na „rozwój geopolityczny”, poinformował Bloomberg. Południowokoreańska firma dołączyła do rosnącej grupy międzynarodowców, którzy wycofali się z handlu po inwazji na Ukrainę.

Samsung „aktywnie monitoruje złożoną sytuację” – przekazał koncern w oświadczeniu, na które powołuje się agencja. Eksport wszystkich produktów Samsunga został zawieszony, od chipów do smartfonów i elektroniki użytkowej , powołując się na źródło podobne do sprawy.

Zobacz również: CD Projekt RED zawiesza dystrybucję w Rosji!

Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy dzisiaj cierpią. Naszym pierwszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników oraz ich rodzin. Zamierzamy także aktywnie wspierać pomoc humanitarną w regionie, przede wszystkim dostarczając pomoc uchodźcom. W tym celu przekazujemy 6 milionów USD pomocy, w tym milion w postaci naszych urządzeń, a także dobrowolne wpłaty od naszych pracowników.

Ze względu na toczące się wydarzenia, nasze dostawy do Rosji zostały wstrzymane. Stale monitorujemy sytuację w celu podjęcia kolejnych kroków.

– podali w oświadczeniu.

Samsung zapowiedział, że przekazuje 6 mln dol., w tym produkty elektroniki użytkowej o wartości 1 mln dol. na działania humanitarne.

Źródło: onet/wnp

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?