Samsung Neo QLED QN91B: jeden dla wszystkich

Samsung Neo QLED QN90B to telewizor, który odnajdzie się w każdym domu i w wielu różnych scenariuszach. Niezastąpiony podczas filmowych seansów, wybitny podczas transmisji sportowych, wyróżnia się świetnym refleksem w grze. Łączy wysoką jakość obrazu z równie dobrym dźwiękiem, a dodatkowe funkcje uwalniają pełen potencjał jego możliwości. To centrum domowej rozrywki na miarę potrzeb użytkowników.

  • Szczegółowy obraz pełen kolorów jest zasługą połączonych technologii QLED i Quantum Mini LED, która z wysoką precyzją steruje podświetleniem ekranu.
  • Potężny Procesor AI Neo Quantum 4K AI Neo Quantum poprawia obraz w czasie rzeczywistym, by widzowie mogli cieszyć się jakością bez kompromisów.
  • QN90B udostępnia graczom pełny pakiet usprawnień, dzięki którym z powodzeniem zbudują przewagę – podręczny Panel Gracza, Automatyczny Tryb Gry i funkcja Multi View.
  • Z Dźwiękiem Podążającym za Obiektem+ widzowie ruszą w pościg za akcją, a Dolby Atmos spotęguje wrażenia dźwięku przestrzennego.
  • Telewizor dostępny jest w sześciu przekątnych: 85/75/65/55/50/43 cale.

Telewizor, który ma pełnić rolę domowego centrum multimedialnego z jednej strony powinien trzymać wysokie standardy – zwłaszcza te dotyczące jakości obrazu i dźwięku – a z drugiej, musi zapewniać elastyczność, która pozwala dopasować ekran do różnych zastosowań. Właśnie taki jest tegoroczny Neo QLED QN91B.

Jakość napędzana technologią

Samsung QN90B, jako przedstawiciel serii Neo QLED, w kwestii jakości obrazu ma do zaoferowania naprawdę wiele. Realistyczny obraz pełen szczegółów i kolorów to zasługa technologii Quantum Mini LED. Zapewnia ona precyzyjne sterowanie podświetleniem z wykorzystaniem 14-stopniowej skali luminacji. W praktyce oznacza to, że ciemne obszary są ciemniejsze, a jasne – bardziej rozświetlone.

O wrażenia, a w zasadzie ich maksymalizację dba Procesor AI Neo Quantum 4K . Jak działa? Poprawia oglądane wideo w czasie rzeczywistym – w oparciu o sztuczną inteligencję i inteligentne skalowanie –  zapewniając rozdzielczość, jak najbardziej zbliżoną do 4K. Dzięki temu widzowie mogą liczyć na optymalne wrażenia niezależnie od jakości wideo i wielkości ekranu. To potwierdza tylko zasadę, że duży ekran to więcej emocji.

Dzięki temu, że ten telewizor oferuje 4 tryby wyświetlania widzowie bez problemu dopasują obraz do swoich preferencji i treści. Warto dodać, że QN91B obsługuje także Filmmaker Mode, dzięki czemu ulubione produkcje można będzie obejrzeć oczami reżysera. To tryb, który przygotowano zgodnie z sugestiami grupy najwybitniejszych reżyserów i operatorów, w którym osiągnięto efekty zbliżone do tych, które oferuje analogowa taśma filmowa. Oferuje on inne ustawienia kolorystyczne, imituje ziarno i nieco inną optykę półcieni. Aby zoptymalizować ustawienia do konkretnego otoczenia, można także skorzystać z Inteligentnej Kalibracji. To szybkie i wygodne rozwiązanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy smartfon i aplikacja Smart Things dostępna dla smartfonów z systemem iOS i Android. Mówiąc o trybach nie sposób nie wspomnieć o Trybie Komfort dla Oczu. Dzięki niemu jasność obrazu i temperatura kolorów zostaną automatycznie dopasowane do pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego.

Samsung Neo QLED

Zobacz również: Recenzja HUAWEI FreeBuds Pro 2 – nowy konkurent AirPods Pro

Sport i gra na wysokich obrotach

Płynność obrazu to klucz do świetnych wrażeń zarówno podczas oglądania sportowych wydarzeń, jak i wtedy, kiedy to widzowie wchodzą do gry – dosłownie. Zadba o nią funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K. Obraz charakteryzuje się wysoką dynamiką, bez opóźnień i rozmyć. Dopełnienie stanowi Multi View, czyli funkcja, która pozwala podzielić ekran na dwie części i podczas oglądania meczu jednocześnie przeglądać komentarze ze smartfona, albo skorzystać z tutorialu z instrukcją pokonania trudnego fragmentu gry.

Telewizor Neo QLED QN90B oferuje także szereg rozwiązań specjalnie dla graczy. I tak na przykład automatyczny Tryb Gry zadba o niezauważalne opóźnienia i natychmiastową reakcję na każdy ruch. Nie zabrakło tu także ulepszonego Panelu Gracza 2.0, który poprzez  podręczne menu ułatwia kontrolę nad ustawieniami ekranu, bezprzewodowymi słuchawkami i innymi parametrami. Te wydawałoby się drobne ulepszenia niejednokrotnie pomagają zbudować przewagę nad przeciwnikiem.

Dźwięk w pogoni za akcją

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dla wrażeń z oglądania obraz ma równie duże znaczenie, co dźwięk. Z telewizorem QN90B widzowie wyruszą w pogoń za akcją – Dźwięk Podążający za Obiektem+ to funkcja, która wykorzystując wbudowany system głośników 4.2.2 przeniesie ich w sam środek akcji. Ryk silnika w scenie pościgu będzie podążał za samochodem, a entuzjazm wiwatujących na stadionie kibiców udzieli się także widzom przed telewizorem. Wrażenia potęguje Dolby Atmos.

Dzięki Q-Symphony telewizor QN90B stworzy naprawdę zgrany duet z soundbarem Samsung Q-Serii, takim jak np. Q800B. Dotychczas musieliśmy decydować, czy wykorzystujemy głośniki w telewizorze, czy w soundbarze. Dziś wykorzystamy potencjał tych wszystkich głośników. Będą współgrać w tym samym dla uzyskania jeszcze lepszych wrażeń audio. Soundbar Q800B oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2 oraz Bezprzewodowe Dolby Atmos, co oznacza dźwięk o kinowej jakości bez dodatkowych kabli.

Domowe centrum rozrywki

Jak przystało na domowe centrum rozrywki widzowie mają do wyboru różne treści i źródła. Nowy Smart Hub z udoskonalonym układem stanowi inteligentne centrum sterowania. Jest jeszcze bardziej intuicyjny w użytkowaniu i ułatwia wyszukiwanie. Widzowie znajdą tu popularne aplikacje VOD, w tym platformę Disney+, która właśnie zadebiutowała w Polsce. QN91B, podobnie jak wszystkie telewizory Samsung od 2018 roku, ma wbudowany tuner DVB-T2/HEVC. Z kolei cztery złącza HDMI 2.1 pozwolą w pełni wykorzystać potencjał urządzeń zewnętrznych, takich jak konsole do gier czy soundbary. Teraz także do pobrania do Samsung Smart Hub aplikacja Game Xbox Pas, czyli 100 gier w chmurze. Wystarczy telewizor QN91B, abonament Xbox Pas Ultimate,  pad z technologią Bluetooth, dostęp do internetu z transferem minimum 20 GB, aby grać bez konsoli w takie gry jak Forza Horizon 5, Halo Infinite czy Minecraft.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?