Samsung spodziewa wzrostu zysków w pierwszym kwartale o 44%

Samsung spodziewa się znacznego wzrostu zysków w pierwszym kwartale, prawdopodobnie ze względu na duży popyt na komputery i sprzęt AGD w czasie pandemii.

Koreański gigant elektroniczny powiedział we wtorek, że jego zysk za okres trzech miesięcy zakończony 31 marca wyniesie około 9,3 biliona wonów (8,3 miliarda dolarów), co oznacza wzrost o 44% w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma spodziewa się również rekordowych przychodów w wysokości 65 bilionów wonów (58 miliardów dolarów), co oznacza wzrost o około 17% rok do roku.

Podobnie jak konkurencja, Samsung zmaga się z pandemią koronawirusa i jej wpływem na konsumentów. Kiedy COVID-19 zaczął się rozprzestrzeniać, obawy o chorobę spowodowały dramatyczne spowolnienie zakupów telefonów, ponieważ ludzie na całym świecie uznali, że posiadane przez nich urządzenie jest wystarczająco dobre.

Samsung był również zmuszony zmienić strategię dotyczącą niektórych swoich produktów mobilnych, wypuszczając Galaxy S21 miesiąc wcześniej niż zwykle i oferując po niższej cenie niż w ubiegłych latach Galaxy S20, a każdy model kosztuje 200 USD mniej niż jego poprzednik. Firma ma nadzieję, że niższa cena pomoże przyciągnąć kupujących, którzy opóźnili aktualizację swoich urządzeń.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?