Sony FX3 – nowa najbardziej kompaktowa i lekka kamera kinowa

Sony ogłosiło FX3 i zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, aparat to w zasadzie A7S III z funkcjami z linii Cinema wciśniętymi w korpus, który wygląda jak A7C. Posiada 10,2-megapikselową matrycę EXMOR CMOS z podświetleniem i procesor BIONZ XR, który z pewnością będzie taki sam jak w nowym Sony A1.

FX3 może nagrywać materiał 4K z 10-bitowym próbkowaniem kolorów 4: 2: 2 wewnętrznie lub wysyłać 16-bitowe wideo RAW przez pełnowymiarowy port HDMI. 8K nie jest dostępne, ale FX3 może nadal przechwytywać wideo 4K w 120 klatkach na sekundę i 1080p do 240 klatek na sekundę. Sony umieściło również aktywny system chłodzenia wewnątrz aparatu, który, jak twierdzi, umożliwia FX3 nagrywanie wideo do 13 godzin bez przerwy.

Zobacz również: Sony zapowiada VR nowej generacji na PS5!

Inne główne funkcje obejmują stabilizację w korpusie, którą można połączyć z aktywnym trybem oprogramowania, aby jeszcze bardziej zredukować drgania, podwójne gniazda kart CFexpress i wiele punktów mocowania do mocowania wszelkich potrzebnych akcesoriów. Będzie również wyposażony w dołączony uchwyt z połączeniami XLR / TRS i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm do monitorowania dźwięku. W FX3 nie znajdziemy niestety wbudowanych filtrów ND. 

Źródło: xatakafoto/ Ilustracja wprowadzenia: engadget

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?