REKLAMA

Sony prezentuje Airpeak S1 – dron dla profesjonalistów!

Sony ujawnia w pełni swojego drona Airpeak S1, którego zaprezentował na targach CES 2021 w styczniu. Ogłoszenie zawiera o wiele więcej szczegółów na temat możliwości, funkcji drona i ujawnia cenę 9000 USD za dron bez gimbala lub kamery, co utwierdza ideę, że ten dron będzie skierowany bezpośrednio do profesjonalnego rynku wideo.

Airpeak S1 został stworzony do współpracy z bezlusterkowymi aparatami Sony, w tym A7S Mark III, FX3, a nawet Alpha 1. Zostaną one dołączone do specjalnej wersji gimbala Gremsy T3 zaprojektowanej specjalnie dla Airpeak i że będziesz musiał kupić osobno. Z kamerą dron będzie miał około 12 minut lotu (choć może osiągnąć 22 minuty bez żadnego obciążenia). Warto również zauważyć, że kamera potrzebuje własnych baterii — nie jest zasilana przez drona. Sony udostępniło już podgląd rodzajów ujęć, które można wykonać za pomocą drona.

REKLAMA

Zobacz również: LEGO® prezentuje Lamborghini Sián FKP 37 w skali 1:1

Airpeak S1 można obsługiwać tylko za pomocą dołączonego kontrolera, ale Sony ma aplikację o nazwie Airpeak Flight, która ułatwia pracę. Aplikacja jest na razie dostępna tylko w systemie iOS/iPadOS, ale pozwoli na sterowanie kamerą i gimbalem. Airpeak może być obsługiwany przez jedną osobę, ale pozwala również na tryb dwóch operatorów, w którym jedna osoba kontroluje lot, a druga steruje kamerą. Sony twierdzi, że zakres kontrolera jest nadal testowany.

W zestawie z Airpeak S1 dostaniemy – dwie pary śmigieł, kontroler, dwie baterie i ładowarkę.

Źródło: theverge

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo