Soundbary LG 2021 – najwyższa jakość dźwięku i sztuczna inteligencja

Firma LG Electronics (LG) rozpoczyna wprowadzanie na całym świecie linii soundbarów z oferty na rok 2021. Nowe urządzenia zapewniają jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe, wszechstronność oraz wygodne sterowanie. Ponadto ustanawiają nowe, wyższe standardy proekologicznego projektowania urządzeń i opakowań. Linia ta charakteryzuje się wysoką jakością brzmienia, możliwością łatwego podłączania, inteligentnymi funkcjami oraz stylowym, nowoczesnym wyglądem, dostosowanym do telewizorów LG. Ponadto wprowadzane aktualnie modele idealnie komponują się z każdym wystrojem wnętrza.

Nowością w tym roku są soundbary LG, które pozwalają użytkownikom korzystać z funkcji AI Sound Pro dostępnej w telewizorach LG. Dźwięk z telewizora jest odtwarzany przez soundbar z pomocą funkcji TV Sound Mode Share, zapewniając doskonałą moc przetwarzania dźwięku AI Sound Pro na jeszcze bardziej wydajnych głośnikach nowych soundbarów. Soundbary LG oferują teraz wszystkie te same tryby dźwięku, co najnowsze telewizory LG, umożliwiając użytkownikom łatwe przełączanie się między urządzeniem a telewizorem za pomocą pilota.
Linia 2021 jest kompatybilna z kilkoma asystentami głosowymi, takimi jak Asystent Google, Amazon Alexa i Siri*. Możliwe jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej sterowanie i odtwarzanie ulubionej muzyki z kompatybilnego urządzenia lub serwisów. Ponadto, dzięki obsłudze technologii Apple AirPlay 2 klienci mogą przesyłać strumieniowo muzykę i inne treści, a także sterować odtwarzaniem i udostępnianiem multimediów bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub komputera Mac.
W soundbarach LG z oferty na rok 2021 zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką jakość dźwięku znane z poprzednich linii. Wiele modeli zostało dostrojonych przez Meridian Audio i wyposażonych w technologię Meridian z trybem muzycznym oferującym autentyczne brzmienie. Dostępna jest również funkcja Meridian Horizon. Opracowano ją w ramach długofalowego partnerstwa między firmami LG i Meridian Audio**. Pozwala przetwarzać sygnał stereofoniczny na dźwięk wielokanałowy, co gwarantuje fascynujące wrażenia niezależnie od miejsca odbiorcy. Wszystkie soundbary LG z roku 2021 umożliwiają odtwarzanie dynamicznego, przestrzennego dźwięku zapisanego w systemach Dolby Atmos i DTS:X. Dzięki funkcji 4K Pass-Through z obsługą formatu Dolby Vision, nowe soundbary zapewniają poziom jakości obrazu i dźwięku pozwalający uzyskać prawdziwie kinowe doznania w domu. Soundbary LG otaczają użytkowników bogatym, obfitym w szczegóły brzmieniem docierającym ze wszystkich stron. Soundbary łączą przednie głośniki skierowane do góry z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami również skierowanymi do góry.
Wiele spośród nowych modeli posiada certyfikat Hi-Res Audio, potwierdzający zdolność do odtwarzania nagrań z bezstratną kompresją i próbkowaniem 24-bit / 96 kHz przy zachowaniu żywego brzmienia i bogactwa niuansów oryginalnego nagrania studyjnego. Z myślą o zwiększeniu wygody użytkowników i łatwiejszym podłączaniu urządzeń, soundbary LG z linii na rok 2021 wyposażono w interfejs HDMI z funkcją eARC, dzięki któremu jednym kablem można przesyłać treści o wysokiej przepływności bitowej i wysokiej rozdzielczości, a także z nieskompresowanym dźwiękiem w systemie Dolby Atmos®. Ponadto funkcje odtwarzania z pamięci USB i strumieniowego przesyłania dźwięku przez interfejs Bluetooth pozwalają użytkownikom na wygodniejszy dostęp do ulubionej muzyki.
Na wyższy poziom wrażeń odbiorcy mają wpływ również zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI) firmy LG. Jedną z nich jest AI Room Calibration – analizuje wymiary i akustykę pomieszczenia, a następnie na tej podstawie dostosowuje ustawienia w soundbarze tak, aby uzyskać optymalne brzmienie w każdym otoczeniu. Funkcja AI Sound Pro wykorzystuje adaptacyjną regulację dźwięku, aby automatycznie dostosowywać zakres częstotliwości i rozszerzenie pola dźwiękowego do gatunku oglądanych treści (wiadomości, muzyki lub filmów).
W czasach dystansu społecznego rośnie znaczenie domowej rozrywki. Jednocześnie konsumenci coraz bardziej troszczą się o środowisko naturalne, zwracając uwagę na proekologiczne cechy wybieranych produktów. Popierają firmy autentycznie angażujące się na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Kontynuując swoje wysiłki na rzecz zrównoważonej przyszłości, firma LG położyła większy nacisk na ekologiczne aspekty projektowania, pakowania i transportu soundbarów z oferty na rok 2021. Dzięki temu oferuje urządzenia audio z certyfikatem SGS Eco Product. Zamiast dotychczas używanych materiałów zastosowała w wielu produktach surowce pochodzące z recyklingu. Przykładowo, jeden z modeli jest pokryty tkaniną typu dżersej wykonaną z butelek PET***. Soundbar SP7Y uzyskał certyfikaty GRS (Global Recycled Standard) oraz UL ECV (Environmental Claim Validated). Co potwierdza, że do wyprodukowania każdego egzemplarza zużyto prawie siedem plastikowych butelek, które trafiłyby na wysypisko śmieci.
Chcąc jeszcze silniej ograniczyć wpływ na środowisko oraz liczbę odpadów, firma LG opracowała bardziej ekologiczne opakowania dla całej linii soundbarów. Wykonane są one głównie z formowanej pulpy celulozowej pochodzącej z recyklingu – zawierają znacznie mniej styropianu i innych tworzyw sztucznych. Dzięki temu uzyskały certyfikat Eco Product wydany przez SGS (Societe Generale de Surveillance) z centralą w Genewie (renomowaną firmę świadczącą usługi w dziedzinie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji****). Uznała ona, że urządzenia LG w minimalnym stopniu oddziałują na środowisko: emitują mniej zanieczyszczeń powietrza, zawierają niewielką ilość substancji niebezpiecznych oraz są w znacznym stopniu przystosowane do recyklingu. Co więcej, opakowanie ma kształt litery „L”. Pozwala to na lepsze wykorzystanie miejsca w środkach transportu i przewożenie większej liczby urządzeń przez mniejszą liczbę ciężarówek. Tym samym rozwiązanie to przyczynia się do zredukowania emisji CO2. A to stanowi kluczową kwestię przy dążeniu do zrównoważenia środowiskowego.
Nowe soundbary LG, w tym: SP11RA, SP9YA, SP8YA, SP7Y i SPD7Y*****, będą wprowadzane do sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej już w tym miesiącu. Ponadto jeszcze w bieżącym roku na rynek trafią kolejne modele.
Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?