Startuje konkurs Huawei „Apps UP” – do wygrania łącznie million dolarów!

Huawei zaprasza programistów z całego świata do udziału w kolejnej edycji konkursu „Apps UP”, do którego można zgłaszać aplikacje zintegrowane z ekosystemem Huawei Mobile Services. Autorzy najlepszych projektów i najbardziej utalentowani deweloperzy otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości miliona dolarów, a także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie Huawei AppGallery.

Programiści mogą zgłaszać swoje prace do 20 sierpnia poprzez stronę internetową, jako autorzy indywidualni lub jako zespół. Każda zgłoszona aplikacja musi opierać się na zestawie narzędzi HMS Core i być zintegrowana z ekosystemem Huawei Mobile Services. Jury będzie oceniać aplikację zarówno pod kątem jej funkcjonalności i innowacyjności, jak i praktycznej użyteczności. Wybierze dwadzieścia najlepszych aplikacji z każdego z pięciu regionów świata: Europy, Azji-Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Chin oraz ze Środkowego Wschodu i Afryki, które następnie zostaną poddane ocenie internautów oraz użytkowników sklepu AppGallery. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w finałach zaplanowanych na październik, gdzie będą musieli zaprezentować swoje aplikacje przed jury, które następnie wybierze zwycięzców.

W tegorocznej edycji konkursu „Apps UP” pula nagród pieniężnych wynosi milion dolarów i jest podzielona na 5 równych części – po 200 tysięcy dolarów w każdym z 5 wymienionych regionów geograficznych. Szczegóły dotyczące poszczególnych kategorii i nagród znajdują się na stronie internetowej konkursu. Zwycięzcy konkursu otrzymają także możliwość promowania swojej aplikacji w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery.

W zeszłorocznej edycji konkursu „Apps UP” wzięło udział ponad 3 tysiące osób ze 170 krajów z całego świata. Zgłoszono tysiące innowacyjnych projektów związanych z takimi obszarami jak zdrowie, edukacja, rolnictwo, ochrona środowiska, transport i bezpieczeństwo publiczne. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się, m.in. Catrobat, projekt non-profit nagrodzony tytułem „Najlepszej aplikacji”, która inspiruje nastolatków i dorosłych z całego świata do nauki kodowania. Nagrodę „Najpopularniejsza aplikacja” przyznano włoskiej aplikacji Peaklens, która dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia rozpoznawanie topografii gór. Ten stworzony przez naukowców i studentów projekt cieszy się największą liczbą pobrań na świecie spośród wszystkich prac konkursowych.

Huawei AppGallery to sklep, który oferuje dostęp do ponad 11 tysięcy aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi, jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?