Telewizory LG QNED MiniLED ustanawiają nowy standard jakości obrazu wyświetlanego na ekranie LCD

Już od lipca firma LG Electronics zacznie na całym świecie wprowadzać do sprzedaży swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane telewizory LCD. Dzięki najnowszej technologii odwzorowania barw Quantum Dot NanoCell oraz podświetleniu MiniLED, telewizory z oferty na rok 2021 zachwycają jakością obrazu, który charakteryzuje się głębszą czernią, precyzyjniejszym oddaniem barw, większym kontrastem i większą jasnością. W skład linii LG QNED MiniLED wchodzą telewizory 8K QNED99 i QNED95 oraz 4K QNED90 o przekątnych od 65 cali do aż 86 cali.

Telewizory LG QNED MiniLED rozpoczynają zupełnie nową epokę w dziedzinie jakości obrazu wyświetlanego na ekranach LCD. Są wyposażone w opracowaną przez LG technologię odwzorowania kolorów Quantum Dot NanoCell zapewniającą bogate i precyzyjne barwy. Nowe telewizory uzyskały certyfikat Intertek, międzynarodowej jednostki testującej produkty, który potwierdza obsługę pełnej palety barw i wierność odwzorowania kolorów. Ponadto telewizory nie zniekształcają kolorów w szerokim zakresie kątów widzenia, przez co obraz o najwyższej jakości można oglądać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.
Większa przekątna ekranu wymaga precyzyjnego odwzorowanie najmniejszych detali. Telewizor LG QNED MiniLED jest wyposażony w podświetlenie diodami LED, które są mniejsze niż w innych telewizorach o podobnej przekątnej, co pozwoliło na zwiększenie liczby stref wygaszania. Na przykład 86-calowy ekran telewizora 8K (model 86QNED99UPA) jest podświetlany przez około 30 000 diod LED, które są pogrupowane w około 2500 stref wygaszania, pozwalając na uzyskanie 10-krotnie większego kontrastu niż konwencjonalne telewizory LCD. Głębsza czerń oraz wyraźniejsze detale w ciemnych obszarach zwiększają poczucie głębi i sprawiają, że obraz jest postrzegany jako bardziej realistyczny.
Najnowsze telewizory są znakomitym odzwierciedleniem troski firmy LG o lepszą przyszłość naszej planety. Telewizory LG QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco-Product wydany przez szwajcarską firmę SGS (Société Générale de Surveillance SA). Certyfikat ten jest przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają wymagania standardów SGS dotyczących między innymi małego wypływu na środowisko naturalne oraz przystosowania do recyklingu.4

Telewizor LG QNED MiniLED TV to ogromny skok w ewolucji telewizorów, ponieważ, dzięki połączeniu unikalnej, opracowanej przez LG technologii odwzorowania kolorów oraz podświetlenia MiniLED, osiągnęły szczyt jakości obrazu wyświetlanego na ekranie LCD. Nasza najnowsza linia produktowa potwierdza czołową pozycję firmy LG na rynku telewizorów premium, którą osiągnęliśmy stale doskonaląc innowacyjne telewizory OLED i QNED MiniLED.

powiedział Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

Telewizory LG QNED MiniLED TV będą początkowo dostępne w Ameryce Północnej, a w kolejnych tygodniach zostaną wprowadzone do sprzedaży w innych regionach świata.
Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?