Telewizory Neo QLED 2022 debiutują w Polsce

Samsung zaprezentował pełną ofertę telewizorów Neo QLED na 2022 rok. Firma stawia na jakościowy obraz i dźwięk, które od lat wyróżniają telewizory Samsung. Ponadto pojawiły się dodatkowe funkcje, które są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby widzów. Połączenie zaawansowanych technologii, takich jak Neo Quantum Mini LED oraz Dolby Atmos® z udoskonalonym Smart Hub przenosi widzów na nowy poziom rozrywki.

  • Tegoroczna linia Neo QLED 4K obejmuje 4 serie: QN95B, QN91B, QN90B, QN85B w przekątnych od 43” do 85” w zależności od modelu.
  • Ekrany Neo QLED wykorzystują zalety połączonych technologii Quantum Dot i Neo Quantum Mini LED, mocny procesor, sztuczną inteligencję oraz Neo Quantum HDR, oferując nowy poziom realizmu oglądanych treści.
  • W tym roku do długiej listy technologii i funkcji potęgujących wrażenia audio, takich jak Dźwięk Podążający Za Obiektem czy Q-Symphony, dołącza wsparcie bezprzewodowego Dolby Atmos®, aby dostarczyć niezapomniane wrażenia dźwięku przestrzennego.
  • Nowy udoskonalony Smart Hub, Panel Gracza 2.0 czy funkcja SmartThings w połączeniu z Pilotem Solarnym sprawiają, że codzienne korzystanie z tych telewizorów jest równie łatwe, co przyjemne i intuicyjne.\

Nieskończona doskonałość Neo QLED 4K


Zobacz również: Pierwsze na świecie soundbary z Bezprzewodowym Dolby Atmos już w Polsce

W tym roku, wraz z serią Neo QLED 4K Samsung stawia na doświadczanie nowej jakości obrazu i dźwięku. W Polsce widzowie mogą wybierać spośród 4 modeli: QN95B,  QN91B, QN90B i QN85B. Wszystkie telewizory Neo QLED bazują na technologii Neo Quantum Mini LED, dzięki której podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek. W tym roku Samsung zwiększył skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co zaowocowało jeszcze większą precyzją podświetlenia i przekłada się na lepszą wyrazistość detali zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Aby w pełni wykorzystać możliwości nowego podświetlenia Neo Quantum Mini LED, a także zaoferować maksimum wrażeń, Samsung zastosował w telewizorach Neo QLED Procesor AI. Poprzez połączenie sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia procesor ulepsza oglądane treści, podczas gdy inteligentne skalowanie daje rozdzielczość zbliżoną do 4K.

Z kolei o spektakularny kontrast i odwzorowanie szczegółów dba Technologia Neo Quantum HDR, która nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny.  W modelach QN95B oraz QN91B i QN90B powyżej 50” zastosowano HDR 2000, z kolei seria QN85B oraz mniejsze ekrany QN91B/90B oferują HDR 1500.

Co więcej, wszystkie tegoroczne telewizory Samsung  Neo QLED 4K – jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”, co potwierdza ich możliwości w zakresie wiarygodnego odwzorowania kolorów. Zyskały uznanie w szczególności za wierną ekspresję 2030 kolorów PANTONE oraz za nowo dodane 110 tonacji dla odcieni skóry.

Dodatkowym wzmocnieniem wrażeń jest Ultra Szeroki Kąt Widzenia, dzięki któremu obraz jest tak samo dobry z każdego miejsca w salonie i pod każdym kątem. Z kolei, dzięki zastosowaniu Powłoki Antyrefleksyjnej światło odbijające się od telewizora nie przeszkodzi w popołudniowym meczu lub wieczornym maratonie filmowym. A z Trybem Komfort dla Oczu domowa rozrywka będzie jeszcze przyjemniejsza. Parametry, takie jak jasność ekranu, tonacja i poziom niebieskiego światła zostaną automatycznie dopasowane do otoczenia. Dzięki temu, nawet oglądając film późnym wieczorem czy w nocy, można liczyć na optymalne wrażenia.

Smart TV w odsłonie na 2022 rok

W tym roku widzowie skorzystają z nowego, udoskonalonego Smart Hub. W praktyce oznacza to łatwe i szybkie zarządzanie ulubionymi filmami, programami telewizyjnymi czy grami, które znajdą się w jednym miejscu. Treści pogrupowane zostaną na kilka kategorii dodatkowo zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań. Wyszukiwanie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na wyciągnięcie ręki dostępne są popularne aplikacje, w tym m.in. Netflix, HBO Max i Apple TV+ oraz wiele nowych z kategorii sport, gaming, edukacja czy lifestyle.

W serii Neo QLED 4K nie mogło także zabraknąć funkcji SmartThings. Dzięki niej stworzenie inteligentnego domu będzie szybkie i łatwe. Telewizor automatycznie wykrywa i łączy się z różnymi urządzeniami znajdującymi się w pobliżu. Warto także podkreślić, że dzięki zintegrowanemu SmartThings Hub kompatybilne produkty można podłączyć bez dodatkowych konektorów zewnętrznych.

Wśród dodatkowych możliwości, które ułatwiają codzienne korzystanie są m.in. funkcja Dotknij i Wyświetl (szybki i prosty sposób, aby przełączać się z telefonu i oglądać na dużym ekranie telewizora), Multi View, czyli możliwość oglądania treści z kilku urządzeń na jednym ekranie czy funkcja PC na Ekranie TV. niezastąpiona podczas pracy zdalnej.

Radość z gry

Modele Neo QLED na 2022 oferują Zaawansowane Funkcje Dla Graczy+, które dają kontrolę nad akcją na ekranie. Podręczny Panel Gracza 2.0 pozwoli błyskawicznie sprawdzić liczbę wyświetlanych na sekundę klatek (FPS) i wartość input lag, a w razie potrzeby ułatwi zmianę ustawień – wszystko to bez wychodzenia z gry.

Funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynność animacji i poprawę komfortu gry. Redukuje zacięcia obrazu, zmniejsza input lag, obsługuje treści HDR oraz technologię LFC, która zwiększa płynność animacji – wszystko to razem ułatwia zbudowanie przewagi w grze. Z kolei Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro, dostępny w modelach QN95B oraz 43” i 50” wersjach QN91B/QN90B wyświetla ruch do 144 Hz w 4K i zapewnia wysoką wydajność, dzięki czemu można cieszyć się perfekcyjną dynamiką obrazu bez rozmyć i opóźnień.

Wrażenia audio

W serii Neo QLED 4K na 2022 rok jakość obrazu jest równie ważna, co dźwięk, ponieważ to właśnie zbalansowanie obu tych elementów kreuje wrażenia i wpływa na doświadczenia widzów. Jedną z nowości jest dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos® W połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami, zapewni niezwykle porywające brzmienie i  pozwoli doświadczyć niezapomnianych wrażeń kinowych w domu.

Z Dźwiękiem Podążającym za Obiektem+ widzowie przeniosą się w sam środek akcji. System odpowiednio rozmieszczonych głośników śledzi ruch obiektu na ekranie, podążając za nim, co potęguje wrażenia dźwięku przestrzennego.

Wszystkie tegoroczne modele Neo QLED w połączeniu z soundbarami Q-Serii zapewniają harmonijne brzmienie za sprawą funkcji Q-Symphony. Dźwięk obu urządzeń jest synchronizowany, co daje doskonale współgrające brzmienie przestrzenne. Wśród dodatkowych funkcji wymienić można m.in. Aktywny Wzmacniacz Głosu, który intensyfikuje dźwięk dialogów, gdy pojawi się nieoczekiwany hałas, a także Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni, który optymalizuje ustawienia w zależności od pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor.

Nowoczesny design, czyli swoista kropka nad „i”

Minimalistyczny design, który jest wizytówką telewizorów Neo QLED pozwala skupić całą uwagę na filmie. W modelach QN91B, QN90B i QN85B zastosowano nowoczesny Neo Slim Design, który sprawia, że telewizor wygląda doskonale pod każdym kątem i dobrze prezentuje się w każdej przestrzeni. Ekrany są niezwykle smukłe, minimalistyczne w formie.

Wszystkie tegoroczne telewizory Neo QLED otrzymały Jednego Pilota Solarnego, który zasilany jest energią świetlną: słoneczną oraz pochodzącą ze sztucznego oświetlenia. Umożliwia także wygodne zarządzanie wieloma urządzeniami podłączonymi do telewizora, np. dekoderem czy soundbarem.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?