Telewizory Samsung Neo QLED 8K z certyfikatem „Wi Fi 6E”

Telewizory Neo QLED 8K (QN900A i QN800A) jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat „Wi‑Fi 6E” przyznawany przez Wi-Fi Alliance (WFA). Wi‑Fi 6E to nowy standard, który zapewnia użytkownikom Neo QLED 8K nie tylko 4‑krotnie szybszą łączność, ale także stabilny i niezawodny transfer danych – nawet jeśli do routera podłączonych jest kilka urządzeń. Ma to szczególne znaczenie dla widzów, którzy chcą cieszyć się treściami z internetu w wysokiej rozdzielczości.

Wyróżnioną certyfikatem technologię Wi‑Fi 6E zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu częstotliwości 6 GHz w połączeniu z istniejącymi częstotliwościami 2,4 GHz i 5 GHz. W praktyce oznacza to, że wybrane telewizory Samsung Neo QLED 8K mogą obsługiwać większe obciążenia przepustowości, szybciej przetwarzać wielogigabitowe dane, oferować niską latencję oraz gwarantować niezawodną i bezpieczną łączność. Co więcej, z uwagi na coraz częstsze wykorzystanie tego typu połączenia przez użytkowników technologia Wi‑Fi 6E będzie implementowana także w istniejących i kolejnych telewizorach Samsung.

W związku z tym, że telewizory, podobnie jak inne urządzenia mobilne pełnią dziś rolę nośników rozrywki w różnych odsłonach stale rośnie zapotrzebowanie na obsługę dużych przesyłów danych. Niezależnie od tego, czy chodzi o streaming wideo w wysokiej rozdzielczości 4K lub 8K, czy też o odbiór treści VR i bogatych graficznie gier, telewizory Samsung Neo QLED 8K obsługujące Wi‑Fi 6E zapewnią użytkownikom niezapominane wrażenia wizualne.

– Jako światowy lider branży TV Samsung z dumą przyjął pierwszy na świecie certyfikat Wi‑Fi 6E – mówi Younghun Choi, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Wciąż rośnie oferta wciągających treści i lista możliwości korzystania z różnorodnych funkcji bez potrzeby wychodzenia z domu. Otrzymana certyfikacja oznacza, że widzowie korzystający z telewizorów  Neo QLED 8K zyskają jeszcze lepszy dostęp do wszystkiego, co lubią .

 

Przyznany przez Wi-Fi Alliance certyfikat „Wi‑Fi 6E” to kolejne wyróżnienie od niezależnej instytucji   dla tej nowej serii telewizorów Samsung.  Ceniony niemiecki instytut Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) przyznał wybranym modelom certyfikat „Eye Care” („Ochrony wzorku”) oraz „Gaming TV Performance” za prawdziwie przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?