Telewizory Samsung Neo QLED i QLED: co nowego dla graczy w 2021 roku?

Podczas targów CES 2021 Samsung zapowiedział nowe telewizory Neo QLED i QLED, które oprócz świetnej jakości obrazu zaoferują także szereg rozwiązań zaprojektowanych specjalnie z myślą o graczach. W tym roku ta grupa użytkowników skorzysta m.in. z funkcji, które do tej pory zarezerwowane były dla wysokiej klasy monitorów gamingowych.

 Użytkownicy oczekują telewizorów z najwyższej półki, które zapewnią doskonałe wrażenia gamingowe, niezależnie od tego, czy chodzi o grę na komputerze, czy na konsoli – mówi Younghun Choi, Executive Vice President at Visual Display Business, Samsung Electronics. – Dlatego w tegorocznej ofercie tak ważne było rozbudowanie i zoptymalizowanie kluczowych funkcji dla graczy, które do tej pory dostępne były w naszych monitorach. Usprawnienia, które znajdziemy w  nowej linii Neo QLED i QLED pozwolą użytkownikom wykorzystać pełen potencjał gier nowej generacji.  

Telewizory Neo QLED i QLED z 2021 roku to kolejny ważny krok na drodze rozwoju możliwości dla graczy. Najnowsze konsole do gier wymagają ekranów o doskonałych parametrach – zarówno pod względem wydajności, jak i jakości obrazu, a premierowe telewizory Neo QLED i QLED spełniają te wymagania. Telewizory Samsung QLED oferują rozdzielczość 4K przy 120 Hz. Dzięki temu każdy detal będzie wyrazisty przy idealnej płynności 120 kl./sek. Do tego krótki czas reakcji, automatyczny tryb niskiej latencji, zmienna częstotliwość odświeżania i inne funkcje gamingowe stworzone z myślą o konsolach nowej generacji – wszystko to sprawia, że telewizory Neo QLED i QLED pozwolą wskoczyć na wyższy poziom rozgrywki.

Kolejną nowością i dużym usprawnieniem dostępnym w Trybie Gra jest nowy, intuicyjny Panel Gracza (Game Bar), który umożliwia m.in. dostosowanie proporcji ekranu, sprawdzenie współczynnika input lag czy podłączenie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. W ramach Trybu Gra modele QLED optymalizują rozgrywkę za sprawą procesora AI Samsung. Rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania 120 Hz i opóźnienie poniżej 5,8 ms sprawiają, że telewizory Neo QLED i QLED idealnie współpracują z konsolami nowej generacji.

Co więcej, telewizor Q90A 50”, a także wszystkie pozostałe modele QLED o przekątnej ekranu wynoszącej co najmniej 55”, są pierwszymi telewizorami obsługującymi technologię AMD FreeSync™ Premium Pro[1]. Dzięki niej, grając zarówno na PC, jak i na konsoli, użytkownik może cieszyć się prawdziwą jakością HDR, płynną, pozbawioną rwania i przeskakiwania akcją przy maksimum wydajności i z oszałamiającą wiernością obrazu, jak również niską latencją.

Linie Neo QLED i QLED z 2021 roku przenoszą wciągające wrażenia z gry na ultraszerokim monitorze na duże ekrany telewizorów. Użytkownicy mają bowiem możliwość doświadczania gier PC przy wykorzystaniu zarówno szerokich (21:9), jak i ultraszerokich proporcji ekranu (32:9). Tegoroczne modele Neo QLED i QLED – począwszy od Q70A – obsługują obie proporcje, zapewniając, że gracze nie przegapią nic, co może dziać się przy krawędziach obrazu.

Telewizory Neo QLED i QLED dopełniają wrażeń z gry idealnie czystym, wciągającym brzmieniem. W ramach rozwiązania Dźwięk Podążający za Obiektem dla Gier modele QLED korzystają z technologii AI, by dźwięk „śledził” akcję na ekranie – użytkownik będzie wiedział, w którą stronę powinien się obrócić, gdy usłyszy kroki przeciwnika.

Więcej informacji o modelach telewizorów Samsung z 2021 r. znaleźć można na  http://www.samsung.com.

———————————————–

[1] Technologia AMD FreeSync™ wymaga grafiki AMD Radeon™ i wyświetlacza obsługującego technologię FreeSync (co powinno zostać potwierdzone certyfikatem AMD). Technologia AMD FreeSync™ Premium wymaga ponadto obowiązkowej kompensacji niskiej liczby klatek na sekundę i częstotliwości odświeżania co najmniej 120 Hz przy jakości minimum FHD. Natomiast technologia AMD FreeSync™ Premium Pro wymaga, by wyświetlacz pomyślnie przeszedł testy zgodności AMD FreeSync Premium Pro. Szczegółowe informacje dostępne są na www.amd.com/freesync. Przed zakupem należy potwierdzić zgodność u producenta systemu. GD‑127

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?