REKLAMA

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem „Eye Care” od VDE

Wszystkie tegoroczne modele telewizorów Samsung QLED, które poddano testom, otrzymały kompleksowy certyfikat „Eye Care”. Wyróżnienie to poświadcza pozytywną ocenę w zakresie: „Safety for Eyes” („Bezpieczeństwa dla oczu”), „Gentle to the eyes” („Troski o oczy”), poziomu migotania, jednorodności i wierności kolorów.

Certyfikat „Safety for Eyes” przyznaje się urządzeniom o poziomie emisji niebieskiego światła oraz promieni ultrafioletowych i podczerwonych odpowiadającym wartościom zgodnym z klasyfikacją Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC). Komisja opracowuje i publikuje międzynarodowe standardy dla urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz powiązanych technologii.

REKLAMA

Z kolei certyfikat „Gentle to the eyes” poświadcza, że poziom tłumienia melatoniny przez dane urządzenie spełnia standard Międzynarodowej Komisji ds. Oświetlenia (CIE). Jest to to organizacja będąca międzynarodowym autorytetem w zakresie światła, iluminacji, koloru i przestrzeni barw.

REKLAMA

Uzyskana certyfikacja oznacza też, że telewizory Samsung QLED doceniono za zgodność ze standardami pod względem jednorodnej jakości obrazu i wierności wyświetlanych kolorów – aspektów, które mają znaczący wpływ na poziom prezentacji treści.

– Jako firma od 15 lat będąca światowym liderem rynku telewizorów Samsung jest niezmiennie zaangażowany w tworzenie urządzeń, które nie tylko zapewniają doskonałą jakość obrazu, ale projektowane są także z myślą o komforcie widzów – zapewnia Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

Źródło: materiały prasowe

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo