Test Logitech G Pro X – warte każdej złotówki?

Logitech przyzwyczaił wszystkich, że ich urządzenia zwykle stoją na bardzo wysokim poziomie. Czy to jeśli chodzi o jakość wykonania jak i same parametry. Nie inaczej jest w przypadku zestawu słuchawkowego Logitech G Pro X, który został stworzony przy współpracy z światowej klasy graczami profesjonalnymi. Takie założenie budzi bardzo duże oczekiwania, a jak jest w praktyce?

Design

Słuchawki G PRO X otrzymujemy w bardzo ładnym opakowaniu w którym oprócz samego zestawu słuchawkowego dostajemy dodatkowe welurowe nakładki na muszle, dwa kable w oplocie (2m) i (1,5m do połączenia ze smartfonem), rozgałęziacz do komputera, zewnętrzna karta dźwiękowa z USB i jack 3,5mm, doczepiany mikrofon, ładnie wykonany woreczek do transportu naszych słuchawek oraz dokumenty i naklejkę. Całość prezentuje się bardzo okazale i jak na sprzęt tej klasy nie zawodzi.

Słuchawki są wykonane z ogromną precyzją i przy bliższym kontakcie dostrzeżemy świetny dobór materiałów. To co ma być aluminium jest aluminium – nie ma tutaj zbędnych półśrodków. Nawet elementy wykonane z plastiku są bardzo przyjemne w dotyku i nie zbierają zbędnych odcisków palców.

Słuchawki oczywiście mają aluminiową konstrukcję i ważą 320g co przekłada się na bardzo wygodne odczucia z użytkowania. G PRO X są bardzo dobrze wyprofilowane i nawet podczas długiego słuchania muzyki czy też kilkugodzinnej rozgrywki nie męczą użytkownika. Dodatkowo w cieplejsze dni możemy zmienić swoje nakładki na welurowe gdyby te skórzane były dla nas zbyt „gorące”. Muszle obejmują całe nasze ucho i świetnie układają się wokół nie zostawiając zbędnej przestrzeni i „odcinają” nas od świata zewnętrznego. Są to jedne z lepiej wytłumionych słuchawek na rynku.

Oprogramowanie Logitech G Hub

Tutaj zaczyna się prawdziwy popis umiejętności. Oprogramowanie G Hub oferuje nam spektrum rozwiązań i ustawień, które możemy dowolnie konfigurować.  Możemy tutaj określić poziom wzmocnienia wejścia, włączyć technologie Blue Vo!ce (która swoją drogą jest fenomenalna). Zmienić zakres korektora głosu czy też wybrać jedno z domyślnych ustawień dźwięku przygotowanych przez zawodowych graczy e-sportowych. Istny raj dla graczy!

Brzmienie

Za brzmienie odpowiadają tutaj 50mm membrany z materiałów siateczkowych. Pasmo przenoszenia jest standardowe 20 Hz – 20 KHz, czułość 92 dB oraz impedancja 35 Ω. Za dźwięk 7.1 odpowiada technologia DTS Headpgone:X 2.0. W testowanych grach takich jak Warzone, Battlefront 2 czy Fortnite dźwięk niesamowicie precyzyjnie wskazuje nam położenie przeciwników oraz padających strzałów. Bas zależnie od trybu nie jest „zagłuszający” a raczej przyjemnie podkreśla dynamikę rozgrywki i sprawia, że stajemy się częścią otaczającego nas świata wirtualnego. W grach przygodowych, gdzie nie jesteśmy zmuszeni do tak bardzo wytężonego nasłuchiwania przeciwników i po prostu czerpiemy radość z rozgrywki i fabuły, również G PRO X sprawdza się wyśmienicie, idealny balans między średnimi i wysokimi tonami sprawia, że przy dłuższej sesji w grze nie odczuwamy zmęczenia naszego słuchu co nie jest tako oczywiste przy innych zestawach słuchawkowych.

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki, nie można im czegokolwiek zarzucić jeśli bierzemy pod uwagę to, że jest to zestaw skierowany w szczególności dla graczy. Nie doświadczymy tutaj dźwiękowego objawienia – słuchawki po prostu grają dobrze, niezależnie od aktualnie odtwarzanego gatunku muzycznego. Ale umówmy się – jeśli jesteś audiofilem to doskonale wiesz, że słuchawki „gamingowe” nie są stworzone z myślą o muzyce.

Mikrofon

Mikrofon w Logitech G PRO X to najmocniejszy punkt tego zestawu. Dzięki oprogramowaniu G Hub mamy bardzo szeroki zakres konfiguracji i ustawień. Technologia Blue Vo!ce, która odpowiada za nakładanie filtrów sprawdza się genialnie. Jednym kliknięciem jesteśmy w stanie zmienić nasz głos na tzw „radiowy” czy wybrać inny odpowiadający nam filtr. Dodatkowo możemy poprzez oprogramowanie nagrać próbkę naszego głosu i bezpośrednio ją odtwarzać w pętli co znacznie ułatwia wybór ustawień i konfiguracje mikrofonu.

Podsumowanie

Logitech G Pro X to zestaw, który sprosta wymaganiom niejednego zawodowego gracza. Sam często śledzę peryferia, których używają zawodowi gracze oraz streamerzy i nie bez powodu właśnie decydują się oni na te słuchawki. Nawet jeśli jesteście początkującymi streamerami, nie musicie od razu inwestować setek lub tysięcy złotych w profesjonalne mikrofony – ten od G Pro X jest na tyle dobry, że chyba nie spotkałem się z zestawem, który miałby ten punkt tak dopracowany. Czy jest wart swojej ceny? Każdej złotówki.

Aktualnie G Pro X znajdziecie w promocyjnej cenie na stronie RTV EURO AGD – tutaj!

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?